Pixel 8 Pro’nun sıcaklık sensörüyle donatılacağını duyduğunuzda muhtemelen ilk tepkiniz “Neden?” oldu. FDA, Google tarafından sunulan ve şirketin bu özelliği bir kişinin vücut ısısını ölçmenin bir yolu olarak tanıtmasına olanak tanıyan bir başvuruyu imzalayana kadar, sensör yalnızca “gündelik nesnelerin yüzey sıcaklığını ölçmek” için var. FDA, Google’ın uygulamasını incelerken, Fitbit uygulamasının 4.06.7 sürümü, uygulamanın termometre sensörünü daha kullanışlı hale getirmeye yardımcı olacağını belirten bazı kodları ortaya çıkarıyor.
Buna göre 9to5GoogleFitbit uygulamasının 4.06.7 sürümü, termometreyi cihazda nasıl kullanabileceğinizi gösterir. Piksel 8 Pro ateşini ölçmek için. Fitbit uygulamasının Bugün ekranındaki bir kart şunu söyleyecektir: “Fitbit’in vücut ısısı verilerini Fitbit profilinize kaydetmesine ve depolamasına izin vermek isteyip istemediğinizi seçin. Kaydet’e dokunduğunuzda, telefonunuzun termometresi bu ve bundan sonraki tüm veriler dahil olmak üzere Fitbit ile veri paylaşmaya başlayacaktır. paylaşmayı bırakmadığınız sürece sonuçlar.”
Termometre sensörü tarafından kaydedilen sıcaklıklar Piksel 8 Pro Uygulamayı Google Hesabınızı kullanarak açılacak şekilde ayarlamanız gerekmesine rağmen Fitbit uygulamasında görünecektir. “Kaydet” düğmesine dokunduğunuzda sıcaklıklarınız Fitbit uygulamasında grafik şeklinde görünecektir. Bu kesinlikle faydalı olmalı çünkü sıcaklığınızın nasıl bir eğilim gösterdiğini size gösterecektir.

Fitbit uygulamasında keşfedilen kod dizileri, kullanıcılara vücut sıcaklığı ile cilt sıcaklığı arasındaki farkı da açıklıyor. “Vücut sıcaklığı bir termometre tarafından ölçülür ve vücudunuzun içindeki sıcaklığı yansıtır. Cilt sıcaklığı değişimi, siz uyurken bileğinizden alınan sıcaklıktaki dalgalanmadır.” Ve Fitbit uygulamasını Piksel 8 Pro Termometre okumalarını otomatik olarak Fitbit uygulamasına gönderir; bu, “sonuçlarınızı Fitbit’e manuel olarak kaydedebileceğinizi” belirten bir kod dizisidir.

Şu anda, Fitbit uygulamasının 4.04 sürümü kullanıma sunulduğundan, uygulamayı çalıştıran cihazın kalan pil yüzdesini ekranın sol üst köşesine ekleyerek bunların hepsi gelecekte gerçekleşti. Ve daha önce de belirttiğimiz gibi, Google’ın resmi olarak termometre sensörünü yapmasına olanak sağlayacak uygulamanın FDA onayını hâlâ bekliyoruz. Piksel 8 Pro bir “kişisel sağlık aracı”.telefon-1