PS4’te aralarında geçiş yapabileceğimiz kaç farklı temanın mevcut olduğunu hepimiz biliyoruz. PS5’te kişiselleştirmenin nasıl çalıştığını ve Sony’nin, PS4’te yapabildiğimiz gibi PS5’in arka plan temalarını değiştirmemize izin verip vermediğini görelim.

PS5’in arka plan duvar kağıdını veya temalarını PS4’te olduğu gibi değiştiremezsiniz. Bunun yerine, her oyunun, oyundan ilgili müziklerin eşlik ettiği kendi dinamik veya statik duvar kağıdı vardır.

Bu kısa kılavuzda tema özelleştirme seçeneklerinden bahsedelim ve PS5’te nelerin değiştirilip değiştirilemeyeceğini açıklayalım.

Dinamik Arka Planlar

Bloodborne’un PS5’teki Dinamik Arka Planı

PlayStation 5’in temalara biraz farklı bir yaklaşımı var. Sırasında konsolun temasını tamamen değiştiremezsinizKonsol, yüklediğiniz her oyuna farklı (statik/dinamik) bir arka plan atar.

Ve bu sadece bir arka plan değil; Oyunun temasını ve havasını tamamlayan müzikler bile var. Ancak şunları yapabilirsiniz: profil resminizi ve banner’ınızı özelleştirin ve profilinize özel bir teklif de ekleyin.

Bunu yapmak için:

  • Üçgen Basın gezinmeye başlamak için kontrol panelindeyken sağ üstteki seçenekler.
  • PFP’nizi seçin ve ardından içeri girin Profil menüsü.
  • Daha sonra şunu seçin Profili Düzenle seçenek.
  • Artık profil resminizi ve banner’ınızı beğeninize göre değiştirebilirsiniz.

Konuyla ilgili elimizde somut bir haber yok ancak Sony’nin daha sonra özel temalar sunması tamamen mümkün. Veya belki de yapmayacaklar çünkü her oyun için dinamik arka planlara sahip olma seçimi gerçekten iyi gidiyor.


Bu kısa kılavuz, PS5’inizdeki arka plan duvar kağıdını değiştirmeyle ilgili yaşayabileceğiniz kafa karışıklığını açıklığa kavuşturmalıydı. Ayrıca web sitemizde, PS5’te nasıl VPN kurulacağına ilişkin ayrıntılı bir bakış gibi başka teknik kılavuzlarımız da bulunmaktadır. Devam edin ve ilginizi çekip çekmediğini kontrol edin!oyun-5