BASIN BÜLTENİ

Paris, 6bu Aralık 2023 – Siber güvenlik yazılım şirketi ProvenRun, 15 milyon Euro’luk başarılı bir bağış toplama turunu duyurdu. Bu yatırım, küresel alternatif varlık yöneticisi Tikehau Capital tarafından, Fransa Savunma Bakanlığı’nın Bpifrance tarafından yönetilen Definvest fonu ile amiral gemisi özel sermaye siber güvenlik stratejisi olan yeni Brienne türü aracılığıyla yönetiliyor.

Seri girişimci Dominique Bolignano tarafından kurulan ProvenRun, bağlantılı araçlar ve akıllı cihazlar için dünyanın en güvenli işletim sistemini (OS) ve uygulamalarını sunuyor. Öne çıkan ürünleri ProvenCore, bilgisayar güvenliğinde önde gelen küresel standart olan Common Criteria’da en yüksek sertifika seviyesine (EAL7) ulaşan tek işletim sistemidir. Titizlikle matematiksel olarak doğrulanmış bir yöntemle, makine kodunda bile neredeyse hatasız olacağı garanti edilir.

ProvenCore, tehditlere tepki vermek ve tehditlerle mücadele etmek yerine uzun vadede tasarım gereği güvenlik sağlar. Otomobil üreticileri ve IoT cihaz üreticileri, sınıfının en iyisi siber güvenliğe ulaşabilir, uygulamaları daha hızlı geliştirip sertifikalandırabilir, gelecekteki düzenleyici gereksinimlerin ötesine geçebilir ve yaşam döngüsü bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir.

ProvenRun’un ileri teknolojisi, özellikle havacılık ve savunma, otomotiv ve yarı iletken sektörlerine vurgu yaparak kritik endüstrilere odaklanmaktadır. Tasarımı gereği güvenli yazılım çözümleri, Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) hızlı büyümesinden kaynaklanan zorlukların üstesinden etkili bir şekilde geliyor, sınıfının en iyi Güvenilir Yürütme Ortamını temel alıyor ve uzak siber tehditlere karşı mevcut en yüksek korumayı sağlıyor. ProvenRun, otomobil üreticileri ve 1. kademe tedarikçiler için yazılım tanımlı araçlara ve STMicroelectronics gibi çip üreticileri için mikro denetleyicilere yazılım güvenliğinin yerleştirilmesinde önemli bir ortak olarak ortaya çıktı.

A Serisi finansman, ProvenRun’un ürün yol haritasını (otomotiv güvenlik uygulamaları, Risc-V mimarileri) ve Kuzey Amerika’ya coğrafi genişlemesini hızlandırmaya yardımcı olacak.

Tikehau Capital’ın yatırımı, şu anda Avrupa’da dijital güvenliğe adanmış en büyük özel sermaye araçlarından biri olan özel sermaye siber güvenlik stratejisi aracılığıyla yapılıyor. Bu stratejinin dördüncü çeşidi yakın zamanda ilk kapanışını 200 milyon Euro ile tamamladı. Tikehau Capital, öncü teknolojiye yatırım yapmaya, dijital güvenliği daha geniş ölçekte güçlendirmeye ve şirketlerin siber güvenlik endüstrisinde en son teknolojiye sahip çözümler sunmalarını desteklemeye kararlıdır.

“Tikehau Capital, siber güvenlik sektörüne yatırımcı olarak girdiğinden bu yana “tasarım gereği güvenlik” felsefesini tereddütsüz bir şekilde benimsedi. ProvenRun tarafından hazırlanan çözümler, kritik mimari için gömülü yazılımın temellerini güçlendirmenin olağanüstü bir örneği olarak duruyor. ProvenRun’un ticari potansiyeli ve dinamik liderleri Dominique Bolignano ve Thierry Chesnais,” dedi Tikehau Capital Özel Sermaye Siber Güvenlik Stratejisi Başkanı Gilles Daguet.

“ProvenRun’un amacı siber güvenlik standartlarını yükseltmek ve Nesnelerin İnterneti’ne güven inşa etmektir. Uzaktan siber tehditler artıyor ve resmi olarak kanıtlanmış işletim sistemimiz en iyi savunma hattını sağlıyor. Tikehau Capital’in yatırımı, kalkınma yol haritamızı ve uluslararası büyümemizi hızlandırmamıza yardımcı olacak,” dedi ProvenRun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dominique Bolignano.

IGA Alexandre Lahousse, Endüstriyel İşler ve IE Departmanı (DGA) Başkanı: “Karmaşık gömülü sistemlerin güvenliğini sağlamak, Savunma Bakanlığı’nın dijitalleştirme stratejisinin tam merkezinde yer alıyor. Provenrun, en son teknolojiyle bu alanda öncüdür. Hem sivil hem de askeri uygulamalara yönelik teknoloji, artık siber güvenlik sektöründe yeni bir boyut kazanarak bağlantılı sistemlerin siber güvenliğine aktif katkı sağlayacak.”

“Ar-Ge aşamasını hibelerle finanse ettikten sonra Bpifrance, gelişiminin bu yeni aşamasında bu çığır açan teknolojiyi desteklemeye devam etmekten gurur duyuyor. Sınıfının en iyisi güvenli işletim sistemiyle gömülü ve kritik mimariye yönelik siber güvenlik pazarını hedefleyen ProvenRun, Definvest’in yatırım stratejisine uygun olarak egemenlik ve ulusal savunma konularını tamamen ele alıyor” dedi Bpifrance Kıdemli Yatırım Direktörü Stephane Lefevre Sauli.

ProvenRun Hakkında

ProvenRun’un misyonu, müşterilere çip, cihaz, uç veya bulut düzeylerinde, ihtiyaç duyulan her yerde bağlı akıllı cihaz altyapılarına güvenliği yerleştirmelerine yardımcı olacak Güvenilir Ürünler ve Hizmetler sunmaktır. ProvenRun, tasarımı gereği güvenli çözümleriyle IoT devriminden kaynaklanan güvenlik sorunlarını çözerken, uzaktan siber saldırılara karşı korumayı da önemli ölçüde artırıyor. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin www.provenrun.com.

Tikehau Başkenti Hakkında

Tikehau Capital, 42,0 milyar Euro’luk varlığın yönetimi altında olan (30 Eylül 2023 itibarıyla) küresel bir alternatif varlık yönetimi grubudur.

Tikehau Capital, dört varlık sınıfının (özel borç, gerçek varlıklar, özel sermaye ve sermaye piyasası stratejileri) yanı sıra çoklu varlık ve özel fırsat stratejilerine ilişkin geniş bir uzmanlık yelpazesi geliştirmiştir.

Tikehau Capital, farklılaştırılmış bir iş modeline, güçlü bir bilançoya, özel küresel anlaşma akışına ve yüksek kaliteli şirketleri ve yöneticileri destekleme konusunda geçmiş geçmişe sahip, kurucu liderliğindeki bir ekiptir.

Reel ekonomiye derinden bağlı olan Tikehau Capital, yatırım yaptığı şirketlere özel ve yenilikçi alternatif finansman çözümleri sunuyor ve yatırımcıları için uzun vadeli değer yaratmanın yanı sıra toplum üzerinde olumlu etkiler yaratmayı amaçlıyor. Güçlü özsermaye tabanından (30 Haziran 2023 itibarıyla 3,1 milyar Avro özsermaye) yararlanan firma, stratejilerinin her birine yatırımcı-müşterilerinin yanı sıra kendi sermayesini de yatırıyor.

Yöneticileri ve önde gelen kurumsal ortakları tarafından kontrol edilen Tikehau Capital, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Amerika’daki 15 ofisindeki 757 çalışanının (30 Eylül 2023) paylaştığı güçlü bir girişimci ruh ve DNA tarafından yönlendirilmektedir.

Tikehau Capital, düzenlenmiş Euronext Paris piyasasının A bölmesinde listelenmiştir (ISIN kodu: FR0013230612; Borsa Kodu: TKO.FP). Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin www.tikehaucapital.com.

Bpifrance Hakkında

Bpifrance Investissement, Bpifrance’in öz sermaye yatırımlarını yöneten yönetim şirketidir. Bpifrance, Fransız ulusal yatırım bankasıdır. İşletmeleri gelişimlerinin her aşamasında krediler, garantiler, öz sermaye yatırımları ve ihracat sigortaları yoluyla finanse eder. Bpifrance ayrıca girişimcilerin karşılaştıkları zorlukları (inovasyon, ihracat…) aşmalarına yardımcı olmak için ekstra finansal hizmetler de (eğitim, danışmanlık) sağlar. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: www.bpifrance.fr Ve presse.bpifrance.fr – Bizi Twitter’da takip edin: @Bpifrance – @BpifrancePresse

Fon Definvest ve DGA hakkında

Fransa Savunma Bakanlığı tarafından sağlanan 100 milyon Euro ile Definvest, Fransız Savunma Tedarik Ajansı (DGA) ve Bpifrance’ın tamamlayıcı uzmanlığını birleştiriyor. DGA tarafından hâlihazırda uygulanmakta olan KOBİ destek mekanizmalarının bir uzantısı olarak fon, stratejik Savunma Sanayii ve Teknoloji Üssü (DITB) KOBİ’lerinin yanı sıra finansal ve endüstriyel yatırımcıların da bağımsız olarak gelişmelerini sağlamak için hisse almayı hedefliyor. Fransız Savunma Tedarik Ajansı (DGA), Fransa Savunma Bakanlığı’nın uzman bir test ve mühendislik koludur. DGA’nın misyonu orduları egemen bir şekilde donatmak, savunma sistemlerinin geleceğini hazırlamak, Avrupa işbirliğini teşvik etmek ve ihracatı desteklemektir. Eyaletin en büyük alıcısı olan DGA, 2021’de sanayiye 23,5 milyar Euro sipariş verdi ve inovasyon ve savunma teknolojisi projelerine 1,404 milyar Euro yatırım yaptı. Fransa’daki 18 tesisi, 10.000 sivil ve askeri erkek ve kadın (bunların yaklaşık %60’ı yönetici, mühendis veya uzmandır) ve uluslararası işbirlikçi ağıyla DGA, savunmanın tüm alanlarında (kara, deniz ve hava muharebesi) yer almaktadır. , elektronik iletişim ve bilgi sistemleri, caydırıcılık, uzay, siber güvenlik, robotik vb.).

Hakkında daha fazla bilgi: www.defense.gouv.fr/dga ve www.ixarm.com – Bizi Twitter’da takip edin : @DGA

Sorumluluk reddi beyanı

Bu basın bülteninde bahsedilen strateji, profesyonel yatırımcılara yöneliktir ve 19/01/2007 tarihinden bu yana AMF tarafından GP-07000006 numarasıyla onaylanan bir portföy yönetim şirketi olan Tikehau Investment Management SAS tarafından yönetilmektedir. Yalnızca gazetecilere ve medya profesyonellerine yönelik, sözleşmesiz belge. Bilgiler, yalnızca, ne amaçla kullanırlarsa kullansınlar, işlemler hakkında genel bir bakışa sahip olmalarını sağlamak amacıyla sağlanır; bu, yalnızca editoryal bağımsızlık meselesidir ve Tikehau Capital’in tüm sorumluluğu reddeder. Bu belge, menkul kıymet satışına veya yatırım danışmanlığı hizmetlerine yönelik bir teklif teşkil etmez. Bu belge yalnızca genel bilgiler içermektedir ve genel veya özel yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Geçmiş performans gelecekteki sonuçların güvenilir bir göstergesi değildir ve hedefler garanti edilmez. Belirli açıklamalar ve tahmini veriler, Tikehau Capital ve/veya iştiraklerinin mevcut tahminlerine, geçerli piyasa ve ekonomik koşullarına, tahminlerine, tahminlerine ve görüşlerine dayanmaktadır. Çeşitli riskler ve belirsizlikler nedeniyle, fiili sonuçlar, bu tür ileriye dönük beyanlarda veya vaka çalışmalarında veya tahminlerde yansıtılan veya beklenenlerden önemli ölçüde farklı olabilir. Tikehau Capital, bu belgede yer alan bilgilerden kaynaklanan doğrudan veya dolaylı hiçbir sorumluluğu kabul etmez. Tikehau Capital, bu belgede yer alan herhangi bir bilgiye dayanarak alınan hiçbir karardan sorumlu olmayacaktır. Tikehau Capital’in ABD’deki veya ABD’li kişilerle ilgili danışmanlık faaliyetlerine ilişkin tüm atıflar, Tikehau Capital Kuzey Amerika ile ilgilidir.siber-1