Nintendo, Pokemon Scarlet ve Violet’in yaklaşan DLC genişletmesi The Hidden Treasure of Area Zero Bölüm 2: The Indigo Disk hakkında yeni ayrıntılar paylaştı. Diğer şeylerin yanı sıra, DLC’nin yeni uçuş mekaniği ana Paldea bölgesine kadar uzanacak ve oyuncular aynı zamanda bir Pokemon ile “senkronize” olarak kendi formlarını alabilecekler.

Daha önce öğrendiğimiz gibi DLC, oyuncuların Koraidon (Pokemon Scarlet oyuncuları için) veya Miraidon (Violet) üzerinde geçici olarak uçma yeteneğini kazanmalarına olanak tanıyor. Başlangıçta bu sınırlı olsa da, genişletme aşamasına doğru ilerlemek, temel oyundaki ana Paldea bölgesi de dahil olmak üzere bu uçma yeteneğinin kalıcı olarak kilidini açacaktır.

Şimdi oynuyor: Pokemon Scarlet And Violet – Blueberry Akademisi Gezinize Hazır Olun!

Bu genişleme paketinde yer alan yeni Synchro Machine cihazı, oyuncuların “dünyayı Pokemonlarının gözünden görmelerine” olanak tanıyor. Fragmanda oyuncu-antrenörün Pikachu’yu kontrol ettiğini ve Pokemon Dash’e benzer parkurlarda diğer Pokemonlarla yarıştığını görüyoruz. Oyuncular, bilim adamlarından birine araştırmasında yardım etmeyi bitirdikten hemen sonra Senkronizasyon Makinesini alabilirler.

Snacksworth adında yeni bir karakter, DLC’nin ana hikayesini tamamladıktan sonra The Indigo Disk’te karşımıza çıkıyor. Snacksworth’a Yaban Mersini Görevleri ile yardım etmek, oyunculara artık Paldea’da bulunan önceki nesillerden Efsanevi Pokemon ile karşılaşma fırsatı veren atıştırmalıklar kazandıracak.

Pokemon Scarlet/Violet, geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, Charizard, Blaziken ve Decidueye gibi önceki nesil Pokemonları yeniden tanıtan aylık Tera Baskınları ve The Hidden Treasure Of Area Zero Part One: The Teal Mask ile sürekli güncellemeler aldı. Indigo Disk, 13 Eylül 2023’te The Teal Mask’e doğrudan hikaye genişletmesi olarak The Hidden Treasure of Area Zero DLC’yi tamamlıyor. Indigo Disk DLC, 14 Aralık 2023’te çıkıyor. The Hidden Treasure Of Area Zero, Nintendo Switch’ten satın alınabilir Pokemon Scarlet veya Pokemon Violet için eShop’ta 35 USD karşılığında.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1