Elma deposu

Resim: Scott Olson / Personel (Getty Images)

Yapay zekanın popülerliğinde resmi olarak o aşamaya ulaştık; burada telefonlarımızla etkileşim şeklimizi değiştirebilmesi hiç de şaşırtıcı değil. Bunun olduğunu az önce gördük Google Piksel 8 Pro ile yakın zamanda ortaya çıkan Gemini AI modeli. Elbette Apple’ın da yetişmesi gerekiyordu. Apple analisti Ming-Chi Kuo bir yayınladı Orta makale bugün yaklaşan iPhone 16 hakkında yapay zeka ile ilgili birkaç tahminde bulundu.

İlk tahminlerinden biri (bu daha çok yaklaşmakta olan bir gelişmeye işaret eden bir ipucu gibidir) Apple’ın 2023 sonbaharında AIGC (Yapay Zekayla Üretilen İçerik) ve LLM’yi (Büyük Dil Modeli) entegre etmek için Siri ekibinde önemli değişiklikler yaptığıdır. takımlar.

Bu açıkça bir sonraki amiral gemisi iPhone’un gelişmiş yapay zeka yeteneklerine sahip olabileceği anlamına geliyor ve aynı zamanda bu yapay zeka özelliklerini güçlendirmek için ses girişine güçlü bir şekilde odaklanılacağına işaret ediyor. Muhtemelen Apple’ın Siri’nin özelliklerini geliştirmeye zaman ve kaynak ayırmasının nedeni budur.

Yakında bir ilerlemeye işaret eden başka bir içeriden bilgi, Kuo’nun yakın zamanda yürüttüğü bir anketin sonuçlarına göre, iPhone 16’nın tüm sürümlerinin “mikrofon özelliklerinde önemli bir yükseltme içereceği”. Ekip, daha iyi bir sinyal-gürültü oranı (SNR) ile daha iyi su direnci üzerinde çalışıyor. Kuo, Siri’de yerleşik olarak bulunan gelişmiş yapay zeka özelliklerinin Apple’ın yakında çıkacak telefonunun en önemli satış noktası olabileceğini söyleyecek kadar ileri gidiyor.

Kuo’ya göre AAC ve Goertek, iPhone 16’nın mikrofon tedarikçileridir. Ve mikrofonların alacağı tüm yükseltmeler, ortalama satış fiyatlarını önemli ölçüde artıracak – “en az %100-150 daha yüksek” iPhone 15” diyor Kuo.genel-7