Diablo 4, oyunun geri kalanında ustalaşmış oyuncular için tasarlanmış yeni bir oyun sonu zindanı olan Abattoir of Zir’i tanıttı. Bu yeni zindan inanılmaz derecede zordur ve ilk kademesi, düşmanların 154. seviyede olduğu Seviye 100 Kabus Zindanının zorluğuna eşdeğerdir. Bu zindan bir miktar ganimet ödüllendirir, ancak asıl ödül, hasar çıkışınızı büyük ölçüde artıran yeni bir gliftir. Abattoir of Zir’e nasıl erişebileceğiniz, nasıl çalıştığı ve tamamlayarak ne kazanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Zir Mezbahası zindanına nasıl erişilir?

Bloodforged Mühürler büyük miktarda Mühür Tozu’na mal olur.

Zir Mezbahası zindanına, Seviye 1’de 800 Mühür Tozu maliyeti olan ve buradan itibaren artan Bloodforged Mühür işlenerek erişilebilir. Bunu yapmak için, bazı yoğun kilit açma gereksinimleri olan Bloodforged Sigil tarifine ihtiyacınız olacak. Tarifin kilidini açmak için aşağıdakileri tamamlamanız gerekir: Sezon YolculuğuBu, yedinci bölüme ulaşmanızı ve dokuz hedeften en az yedisini tamamlamanızı gerektirecektir. Bunun nedeni, Abattoir of Zir’in zor bir aktivite olması, Tier 100 Nightmare Dungeon ile aynı zorlukta başlamasıdır, dolayısıyla maksimum Gliflere ve neredeyse mükemmel ekipmanlara sahip olmanız gerekecektir.

Bu gereksinimi aşmanın bir yolu var, ancak Zir Mezbahası’na erişimi olan birini bulmayı gerektiriyor. Zir Mezbahasının bir aşamasını ilk kez tamamladığınızda, bir sonraki aşamayı hazırlamak için gereken tarifi alırsınız. Bloodforged Mührü olan biriyle parti kurarsanız ve zindanı onunla tamamlarsanız, bir sonraki seviyenin tarifinin kilidini açacaksınız.. Bu, Sezon Yolculuğu gerekliliklerini aşabileceğiniz anlamına gelir, ancak yalnızca Kademe 2 ve üzerini gerçekleştirebileceksiniz.

Zir Mezbahası nasıl çalışır?

Bloodforged Mührü üretip kullandığınızda Kabus Zindanının kilidi açılacaktır. Rastgele bir zindan düzeninde doğacaksınız, ancak amaç her seferinde aynı: Guardians adlı patronlarda ortaya çıkmak için bir sürü düşmanı öldürün. Muhafızlar, oynanabilir beş sınıfın vampir versiyonları olan elit üç Bloodseeker’dır. Hem başlangıç ​​hedefinin hem de bossların 10 dakikalık bir süre içerisinde tamamlanması gerekiyor. Zir Mezbahasının 25 kademesi vardır ve her kademe düşmanların hem hasarını hem de sağlığını önemli ölçüde artırır.

Bu zindanların diğer Kabus Zindanlarından birkaç farklı farkı daha var. Avenger Enemies gibi ilk birkaç kademe için rastgele niteliklere sahip değiller. Ayrıca lanetli Tapınakları da yok. böylece bir etkinlik başlatma endişesi olmadan her Tapınak talep edilebilir. Düşmanlar ayrıca, genellikle 925 güç seviyesinde birkaç efsaneyi düşüren son patronlar dışında, ganimet düşürmezler.

Buradaki en büyük engel şu ki Partinizde kaç kişi olursa olsun ölmek anlık bir başarısızlıktır. İster tek başınıza ister grup halinde yapın, eğer bir kişi ölürse bu otomatik olarak başarısızlığa uğrar ve savunmayı hasar kadar önemli hale getirir. Başarısız olursanız Bloodforged Mührünüzü geri alamazsınız. Sigil Dust’ın yüksek maliyeti göz önüne alındığında bu zindanı hafife almamalısınız.

Diablo 4’te Zir Mezbahası ödülleri

Kan Gözyaşları glifi büyük miktarda ekstra hasar sunar.
Kan Gözyaşları glifi büyük miktarda ekstra hasar sunar.

Birkaç parça ganimet alsanız da Abattoir of Zir’in ana ödülleri yeni Glyph ve Glyph XP’dir. Yeni Glyph, Tears of Blood, menzili içinde satın alınan her 5 temel nitelik için %2 daha fazla hasar verir, ayrıca menzil içindeki nadir düğümlere %50 artış sağlar. Paragon Board’daki her normal düğümün belirli bir statüden 5’ini verdiğini düşünürsek, menzildeki her düğüm hasarınızı %2 artırır. Bu Glif, 25. seviyeye kadar yükseltilebilir ve her seviyede 5 çekirdek özelliği başına %0,1 ek hasar eklenir.

Bu Glif, diğer Gliflerden çok daha fazla XP gerektirir, ancak Zir Abattoir’ı çok büyük miktarda ödül kazandırır. 1. Seviyede bir koşunun tamamlanması 1.000 Glif XP ile ödüllendirilir ve her seviye ilave 100 XP sunar. Bu, Glifi seviyelendirerek istatistiklerinizi artırmanın ve Abattoir of Zir’in bir sonraki aşamasına hazırlanmanın en iyi yolunun olduğu anlamına gelir.

Abattoir of Zir, Diablo 4’te altı hafta boyunca mevcut olacak ve Sezon 2’nin sona erdiği 16 Ocak’ta sona erecek.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1