Şu anda yalnızca Çin’de mevcut olan OnePlus 12, YouTube kanalı sayesinde ilk sökümünü zaten aldı WekiAnasayfa (aracılığıyla Android Otoritesi). Bu kapsamlı araştırma, telefonun etkileyici dahili bileşenlerini, özellikle de devasa buhar soğutma odasını ortaya çıkarıyor.

Parçalanan video, telefonun iç kısımlarının derinliklerine iniyor ve 50MP Sony çift katmanlı yığılmış Lytia 808 sensörünü, 64MP periskop kamerayı ve 48MP ultra geniş kamerayı sergiliyor. Ek olarak anakartı, kablosuz şarj pedini, NFC antenini ve diğer önemli bileşenleri görüyoruz.

Ancak asıl önemli nokta, ekip daha derin katmanlara ulaştığında ortaya çıkıyor. Video, telefonun ekranının hemen altında bulunan devasa bir buhar soğutma odasını ortaya çıkarıyor. Bu dev, çoğu akıllı telefonda bulunan soğutma sistemlerini gölgede bırakıyor.

Apple’ı Hedef Almak

Bu etkileyici soğutma sistemi, Apple’ın iPhone 15’teki tartışmalı tasarım tercihlerine doğrudan bir yanıt gibi görünüyor. Apple’ın, daha hafif bir ağırlık elde etmek amacıyla iPhone 15‘nin termal sistemi, ısı yönetimi konusunda endişelere yol açıyor. Görünüşe göre OnePlus, devasa soğutma çözümüyle performansa ve sürekli güce öncelik vererek tam tersi bir yaklaşım benimsemiş.

Küresel Kullanılabilirlik

Küresel lansman tarihi ise OnePlus 12 henüz onaylanmasa da şirket, 2024’ün başlarında satışa sunulacağını duyurdu. Güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, gelişmiş kamera sistemi ve sağlam soğutma çözümüyle, OnePlus 12 olağanüstü performansa ve termal yönetime sahip amiral gemisi bir akıllı telefon arayan Android kullanıcıları için cazip bir seçenek olacak şekilde şekilleniyor.
Bu parçalama, konuyla ilgili değerli bilgiler sunuyor. OnePlus 12tasarımı ve mühendisliği ile performans ve termal verimlilik açısından piyasadaki diğer amiral gemisi akıllı telefonlarla nasıl karşılaştırılacağını görmek ilginç olacak. Daha büyük buhar soğutma odası gelecek vaat eden bir işarettir. OnePlus 12 Kullanıcılar, telefonun en zorlu görevleri bile kısıtlama olmadan gerçekleştirebilmesi gerektiğini öne sürüyor.telefon-1