Oh, oğlum, harika haberlerimiz var! Pixel 8 artık bir oyun akıllı telefonu haline geldi! Aslında bir oyun telefonu olmasa da Google’ın Aralık 2023 Özellik Düşüşü güncellemesiyle oyun performansında önemli bir artış elde etti.

Ünlü sızıntıcı Mishaal Rahman’ın X’te (eski Twitter) paylaştığı gibi, Google’ın Pixel telefonlara yönelik Aralık Özellik Güncellemesi, kullanıcılara göre oyun performansını artıran daha yeni bir Arm Mali GPU çekirdek sürücüsü içeriyor.

Kullanıcılar Genshin Impact ve Fortnite gibi oyunlarda önemli bir artış gördü. Örneğin, YouTuber TechDroider (üzerinden Android Polisi) şunu fark etti: Piksel 8 Artık Fortnite’ı oyunun en yüksek grafik ayarlarında 60 fps’de çalıştırabileceksiniz. İyi haber şu ki, yeni GPU sürücüsü Google’ın en yeni ve en iyi sürümlerine özel değil Piksel 8 Ve Piksel 8 Pro Bu nedenle eski Pixel akıllı telefonunuzda da daha iyi bir oyun performansı bekleyebilirsiniz, ancak bu seviyede olmasa da Piksel 8 sıralanmak.

Google’ın Tensor platformu, Qualcomm’un Snapdragon’larının aksine hiçbir zaman saf gücüyle ünlü olmadı; bu nedenle, sürekli oyun oynamayı seviyorsanız Galaxy S23 Ultra gibi daha güçlü bir telefona veya Galaxy S23 Ultra gibi uygun bir oyun telefonuna yönelme olasılığınız yüksektir. Asus ROG Phone 7. Bununla birlikte Pixel kullanıcılarının artık en sevdikleri oyunları çok daha iyi bir performansla oynayabilmeleri şaşırtıcı.

Google’ın Aralık Özellik Sürümü güncellemesi birçok başka iyileştirmeyi de beraberinde getiriyor. Örneğin, Pixel 8 Pro artık Video Boost adında yeni ve harika bir özelliğe sahip; bu özellik etkinleştirildiğinde, çekilen videonuzu Google’ın sunucularına gönderiyor ve burada klip Google’ın yazılım büyüsü tarafından “güçlendiriliyor” ve daha da inanılmaz bir görünüme sahip oluyor.

telefon-1