Grand Theft Auto 6’nın merakla beklenen ilk fragmanı, planlanan çıkış tarihinden hemen önce sızdırıldı ve üzerinde çalışan geliştiriciler, sosyal medyada öfke ve hayal kırıklığıyla tepki gösterdi; çoğu, birçok Rockstar geliştiricisinin baktığı bir anı mahvettiğini ifade etti. ileri.

Piyasaya sürülmesinden kısa bir süre önce, GTA 6 fragmanı sosyal medyada sızdırıldı ve görüntülere kripto ile ilgili bir filigran eklenmesiyle bu deneyim daha da gölgelendi. Sızıntıyı yapan kişinin hesabı hızla kapatıldı ve Rockstar, şu açıklamayla resmi yayın tarihini öne aldı: “Fragmanımız sızdırıldı, lütfen gerçeğini YouTube’da izleyin.”

Şimdi oynuyor: GTA 6 (Grand Theft Auto VI) Resmi Fragmanı

Bir dizi geliştirici sosyal medyada tepki gösterdi. IGN, ancak bu gönderilerden birkaçı o zamandan beri silindi. Geliştiricilerin tepkileri arasındaki ortak nokta, büyük proje için şüphesiz önemli bir dönüm noktası olacak olan fragmanı iş arkadaşlarıyla birlikte izlemeyi sabırsızlıkla beklemeleriydi.

Programcı Angel Ortiz benzer bir duyguyu tweetledidiğer geliştiricilerle birlikte ofiste izleyebilene kadar bekleyeceğini söyledi. Oyun üzerinde çalışan diğerleri, fragmanın pek çok kişiye ideal olmayan bir izleme deneyimi olarak gösterilmesi nedeniyle üzüntü ve hayal kırıklığını dile getirdi.

Oyun endüstrisindeki diğer kişiler de sızıntılara ağırlık vererek böyle bir sızıntının herhangi bir stüdyo için neden bu kadar yıkıcı olabileceğine kendi görüşlerini eklediler. “Sızdırmak/sızdırmamak kedi fare oyununu sosyal medyada takip etmek eğlenceli olsa da, içeriden berbat olduğunu söyleyeyim.” Xbox sosyal medya yöneticisi Joshua Stein tweet attı. “Ekipler, sosyal medyanın dikkatini çekecek en iyi sunumu oluşturmak için kelimenin tam anlamıyla saatlerce, günler, haftalar, gecelerce çalışıyor… Sızıntılar bunu tamamen mahvediyor ve tonlarca iş israfına neden oluyor ve aynı zamanda tüm pazarlama mesajınızın boşa gitme riskiyle karşı karşıya kalıyor.”

“Sızıntılarla ilgili en nefret ettiğim şey geliştiricinin sesini almasıdır.” Larian yayın yönetmeni eklendi Michael Douse. “Hepimizin araması gereken şey, geliştiriciler ve topluluklar arasındaki diyalogdur. Ancak bir şey sızdığında, bu sadece gürültüye dönüşür.”

Alışılmışın dışında yayınlanmasına rağmen, resmi fragman YouTube’da çılgına dönüyor ve rekor sayıda izlenme artıyor. Fragmanın erken yayınlanacağını duyuran tweet aynı zamanda tüm zamanların en çok beğenilen oyun tweeti oldu.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1