Sahip olduğum en iyi telefonlardan ikisi HTC telefonlardı. Değeri bilinmeyen HTC DroidDNA, FHD çözünürlüklü (1080p) ekrana sahip ilk telefondu ve elde harika bir his uyandırıyordu. Ancak telefonda bir sorun olduğunda HTC, onu muhteşem One (M8) ile değiştirdi. Bu telefon, başka herhangi bir şirketin o dönemde piyasaya sürdüğü her şeyden o kadar farklıydı ki, bir telefona sahip olmaktan gurur duyuyordunuz.
Ne yazık ki, One (M8)’den sonra HTC için her şey kötüye gitti ve onu dikiz aynasında Sony Xperia X1, HTC Touch Pro, Nexus One, T-Mobile G1 ve daha fazlasını içeren çok sayıda muhteşem telefon bıraktı. Şirket, dokunmatik ekranlı akıllı telefon pazarı iPhone ile piyasaya sürüldüğünde sahip olduğu tasarım büyüsünü kaybetmiş görünüyordu.
Başına GizmochinaHTC’nin küresel iş ve pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Huang Zhaoying, Tayvan merkezli üreticinin her yıl bir ila iki yeni telefon piyasaya sürerek yeni bir stratejiye başlamak üzere olduğunu söyledi. Yeni HTC amiral gemisi telefonlarının beklentileri konusunda heyecanlanmadan önce, bu telefonlar Qualcomm’un Snapdragon 7 serisi orta sınıf uygulama işlemcileri tarafından desteklenen orta sınıf modeller olacak.
HTC, Snapdragon 7 yonga setlerinin üst düzey, yüksek performanslı Snapdragon 8 uygulama işlemcileri serisinden ziyade müşterilerinin ihtiyaçlarına daha uygun olduğunu söylüyor. Ve HTC, bir akıllı telefonun en önemli özelliği olduğunu söylediği şeye, yani iletişime öncelik vereceğini söylüyor.

Üreticiyi en çok heyecanlandıran şey, şirketin U23 serisinin (U23 ve U23 Pro) satışlarında, HTC Desire 22 Pro satışlarına kıyasla elde edilen %30’luk artış oldu. Ve bu, U23 ve U23 Pro’nun yalnızca altı ay boyunca mevcut olmasından sonra gerçekleşti.

HTC’nin pazardaki en ilgi çekici üst düzey telefonlardan bazılarını ürettiği günlere geri döndüğünü görmeyi çok isteriz. Belki şirket Motorola’nın oyun planını takip edecek. Amiral gemisi Android pazarındaki cazibesini kaybettikten sonra Motorola, amiral gemisi pazarına dönmeden önce dönemin en uygun fiyatlı Android telefonlarından bazılarını üreterek cazibesini geri kazanmaya yardımcı olmak zorunda kaldı.

HTC, 2024’te sunacağı telefonların olası çıkış tarihlerini veya teknik özelliklerini açıklamadı.telefon-1