Dün, yıllarca süren spekülasyonlar, söylentiler ve sızıntılardan sonra Rockstar nihayet Grand Theft Auto VI’nın ilk teaserını yayınladı. Fragman büyük oranda olumlu geçti ancak bazıları oyunun PC’de değil, yalnızca Xbox Series X/S ve PS5’te çıkacağını duyunca şaşırdılar. Rockstar yıllar geçtikçe bunu bir alışkanlık haline getirdi, ancak sektör değişti ve Sony, Nintendo ve Microsoft tarafından geliştirilen veya bedeli ödenen konsola özel oyunlar dışında, bugünlerde büyük bir AAA oyununun yalnızca konsola çıkması son derece nadirdir. PC sürümü olmadan. Bu ekstra parayı lansman sırasında PC oyuncularından da alabiliriz, değil mi? Peki Rockstar ve Take Two Interactive neden neredeyse herkes bunu terk etmişken, önce konsol yaklaşımına bağlı kalıyor?

Kesin bir cevabımız olmasa da, millet PlayTracker büyük bir ipucu olabilir. İzleme verilerine göre, GTA V oyuncularının yüzde 44’ü gibi büyük bir oran, oyuna birden fazla platformda sahip. Bu alışılmadık derecede yüksek; çoğu oyunda oyuncuların yüzde 10’undan azı (çoğunlukla önemli ölçüde daha az) çift dipte. Başka bir deyişle GTA, insanların bu kadar heyecanlandığı, genellikle platformu tercih etseler bile PC bağlantı noktasını beklemeyecekleri çok az sayıdaki seriden biri. Bir veya iki yıl sonra önce konsolda, ardından PC’de yayınlayarak, GTA VI’yı izleyicilerinin önemli bir bölümüne iki kez satabilirler. Ah, ve ne zaman onlar Yapmak GTA VI’nın PC’de yayınlanması, Steam’de de hemen bulunacağının garantisi değil.

GTA VI’yı takip edemiyor musunuz? Kesinlikle o fragmana göz atmak isteyeceksiniz. İşte Rockstar’dan oyunla ilgili kısa bir açıklama…

“Take-Two Interactive Software, Inc.’in yayıncılık şirketi Rockstar Games, Grand Theft Auto VI’nın PlayStation 5 bilgisayar eğlence sistemlerine ve Xbox Series X/S oyun ve eğlence sistemlerine geleceğini duyurmaktan gurur duyuyor.

Grand Theft Auto VI, son derece sürükleyici, hikaye odaklı açık dünya deneyimlerinde mümkün olanın sınırlarını zorlama çabalarımıza devam ediyor. Bu yeni vizyonu dünyanın her yerindeki oyuncularla paylaşabildiğimiz için heyecanlıyız. Grand Theft Auto VI, Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük, en sürükleyici evriminde, Vice City’nin neonlarla kaplı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan Leonida eyaletine gidiyor.”

Grand Theft Auto VI, 2025 yılında Xbox Series X/S ve PS5’te çıkacak. PC sürümünün ne zaman gelebileceği konusunda siz ne düşünüyorsunuz? 2026 mı? Yoksa bekleyiş daha da uzayacak mı?

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecan

genel-17