Disney Dreamlight Valley’in A Rift in Time genişletmesindeki ana hikaye görevlerini takip ediyorsanız, sonunda Harikalar Mağarası ile karşılaşacaksınız. İçeri girdiğinizde, Zamanın Mücevherine giden kapıları açmak için çözülmesi gereken çok sayıda ayna bulmacası olduğunu göreceksiniz. İşte Harikalar Mağarası’nın sonuna nasıl ulaşacağınız.

Disney Dreamlight Valley’deki Harikalar Mağarası bulmacaları nasıl çözülür?

Harikalar Mağarası girişi

Harikalar Mağarası’nın ilk odasında sola dönün ve önünüze çıkan Kader Kıymıklarını temizleyin, ardından Güç Bobini alıp yakındaki yuvaya yerleştirin. Odanın ana bölümüne dönün ve ilk kapıyı açmak için oradaki düğmeyi çekin.

İkinci odada, sağdaki merdivenlerden yukarı çıkın ve ortasında elektrik olmayan bir Güç Bobini bulunan bir odaya inin. Bu odada, odanın arka tarafındaki Güç Bobinden merkezdeki güçsüz olana kadar bir güç yolu oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için, güç verilmeyen Güç Bobini çevreleyen dairesel taşlarla etkileşime geçin.

Odanın arkasındaki Güç Bobinine en yakın taştan başlayıp saat yönünde hareket ederek:

  • İlk taşı bir kez çevir
  • İkinci taşı üç kere çevir
  • Üçüncü taşı iki kere çevir
  • Dördüncü taşı bir kez çevir
  • Beşinci taşı iki kere çevir

Güç Bobini artık tamamen güçlendiğinde, onu kaideden çıkarın ve son odaya geri dönün.

Güç Bobini başarıyla çalıştırdığınızda odanın bu şekilde görünmesi gerekir.
Güç Bobini başarıyla çalıştırdığınızda odanın bu şekilde görünmesi gerekir.

Bu sefer soldaki merdivenleri kullanın. Burada soldaki yoldaki Splinters of Fate’i temizleyin ve Antik Ayna’yı alın. Odanın girişine doğru ateşlenecek bir ışık huzmesi elde etmek için bu alandaki her iki düğmeyi de çekin. Işığın bittiği yere yaklaşın ve Antik Aynayı oradaki duvara yerleştirin.

Merkez odaya geri döndüğünüzde, aynayı kaldırmak için düğmeyi çekin ve ışıklardan birini büyük güç alanı kapısının sağ tarafına gönderin. Güç alanı kapısının sol tarafına inecek başka bir ışına güç vermek için daha önce Güç Bobini sağ merdivenin yanındaki yuvaya yerleştirin. Geçin ve Zamanın Mücevherine giden doğrusal bir yolu takip edin.

Zamanın Mücevheri’ni aldıktan sonra yakındaki bir çıkış portalını kullanarak The Wastes’a geri dönebilir ve yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Disney Dreamlight Valley ile ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız kapsamlı rehberler merkezimize göz atın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1