Yarı ömür, Doom, Unreal, Quake – 90’lar her zaman FPS’nin altın çağı olacak ve şu anda Boomer Shooter olarak sevgiyle düşündüğümüz şeye öncülük edecek. Ancak tüm bu dönüm noktası niteliğindeki oyunlar arasında birkaç hak eden, yarı klasik unutuldu. O zamanlar, cam tavanı ana akım haline getiremeyecek kadar garip, fazla karanlık ve fazla tartışmalı olabilirlerdi, ancak geriye dönüp baktığımızda, onları yapan belirli niteliklere ve karakteristiklere sahipler; bunu söylemeye cesaretim var mı? – öncü. PC simgesi Return to Castle Wolfenstein’ın arkasındaki geliştiriciden, 90’ların gözden kaçan ve pek sevilmeyen nişancı oyunlarından biri nihayet geri döndü; 24 yıl sonra şaşırtıcı derecede modern bir his veriyor.

Bugün Kingpin Reloaded olarak yenilenen ve yeniden piyasaya sürülen orijinal Kingpin Life of Crime, ilk olarak 1999 yılında piyasaya çıktı. Kalın, stilize ve çok kanlı bir FPS oyunu olan bu oyun, o zamanlar kötü dili ve aşırı şiddeti nedeniyle tartışmalıydı. Günümüzde Grand Theft Auto 5 ve hatta The Last of Us gibi oyunların yanı sıra nispeten uysal görünüyor ancak 24 yıl önce Kingpin kötü bir şöhrete sahipti. Daha önce Quake 2 görev paketi The Reckoning’i piyasaya süren ve daha sonra Return to Castle Wolfenstein ve Call of Duty United Offensive’i geliştirecek olan Gray Matter tarafından yaratılan Kingpin, bazı yaratıcı yeni mekaniklerle de iğneyi itti.

Silahları değiştirebilir, neredeyse tüm NPC’lerle konuşabilir ve olumlu veya olumsuz yanıtları seçebilirsiniz ve seviyeler arasında, bir sonraki görevinizde size yardımcı olacak çete üyelerini işe alabileceğiniz küçük merkez dünyalar vardı. Kingpin ayrıca vücut bölgesine özel bir yaralama sistemine de sahipti; birine nereden vurduğunuza bağlı olarak farklı uzuvlarda ve vücut kısımlarında kesikler ve kurşun delikleri açılıyordu. 1999’da Cypress Hill’in müzik kutusu müziğiyle birleşen Kingpin gerçekten bambaşka bir şeydi.

Ve şimdi geri döndü. Kingpin Reloaded bugün, 5 Aralık Salı günü geliyor ve klasik nişancı oyununu 4K ve 60 fps desteği, yeni bir görev sistemi, yenilenen görseller ve çeşitli ince ayarlar ve daha küçük iyileştirmelerle yeniden canlandırıyor. Oyun tarihinin bu büyüleyici parçasını ilk kez deneyimlemek istiyorsanız ya da belki de Boomer Shooter’ın hafıza şeridinde bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız, Kingpin Reloaded yine de zaman ayırmaya değer.

Alternatif olarak, nostaljinizi diğer en iyi eski oyunlardan bazılarıyla besleyin veya belki de PC’deki en iyi suç oyunlarını deneyin.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2