Geçtiğimiz ay, Samsung’un yeni nesil dayanıklı tableti FCC (Federal İletişim Komisyonu) listesinde ortaya çıktı ancak ayrıntılar çok azdı. Şimdi cihaz yeniden ortaya çıktı ve neler bekleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi verdi.

Samsung Galaxy Tab Active5 5G ve Wi-Fi çeşitleri FCC sertifikasyon web sitesinde görüldü. MySmartPrice. Tab Active4 Pro’nun bu halefi, 10.000mAh bataryaya sahip olacak ve 15W şarj cihazıyla birlikte gelecek. Ayrıca S Pen’i de destekleyecek.

Model numarası EJ-PT870 olan S Pen, muhtemelen tabletin dayanıklılığına uygun sağlam bir tasarıma sahip olacak. Daha iyi kavrama için gövdedeki derin oluklarla güçlü bir yapı bekleyebiliriz.

FCC listesinde ayrıca iki model numarası da yer alıyor: 5G modeli için SM-X306B ve yalnızca Wi-Fi modeli için SM-X300. Ayrıca, ek 64 GB’a kadar microSD desteğiyle 128 GB dahili depolamayı da doğruluyor.

Liste, test sırasında cihaza bir bakış sunsa da tasarımı anlayacak kadar net değil. Ancak gri veya siyah renkte olduğu görülüyor. Özellikle Tab Active5’in, FCC sertifikasının önerdiği gibi çıkarılabilir pil tasarımını koruması bekleniyor.

Samsung’un dayanıklı tablet ailesinin bir sonraki üyesi olan Tab Active5’in, MIL-STD-810G uyumlu yapı kalitesi, IP68 toz ve su direncinin yanı sıra betona düşme direncine sahip olması bekleniyor. Ekran ayrıca örneğin eldivenlerle kullanım için geliştirilmiş dokunma hassasiyetine sahip olmalıdır.

Samsung’un Active serisi tabletleri, zorlu çevre koşullarında açık havada çalışanlar için tasarlanmıştır. Galaxy Tab Active5’in (veya son adı ne olursa olsun) 2024 yılında, muhtemelen Samsung’un bir sonraki dayanıklı akıllı telefonu Galaxy Xcover 7 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Active serisinin önceki oyunları sonbaharda görücüye çıkmıştı, dolayısıyla bu seri de aynı şeyi yapabilir. Kesin olan bir şey var ki, Koreli teknoloji devi ilk olarak Ocak 2024’te sahneye çıkması beklenen bir sonraki amiral gemisi serisi Galaxy S24’ün lansmanıyla işleri başlatmaya hazırlanıyor.telefon-1