Oppo’nun bir sonraki amiral gemileri Find X7 ve X7 Pro’yu çok yakında Çin’de piyasaya sürmesi bekleniyor. Telefon üreticisi, özellikleriyle ilgili bazı bilgileri açıklayarak yaklaşmakta olan telefonlarıyla ilgili zaten bilgi vermişti ancak bu haftaya kadar ikisinin de fotoğrafı yayınlanmamıştı.

sayesinde Çinli sızıntıcılarArtık Find X7 Pro’nun ön ve arka taraflarını gösteren birkaç canlı fotoğrafımız var. Her ne kadar telefon çok güçlü bir cihaz gibi görünse de konu tasarım olduğunda işler biraz farklı.

Ön kısım bir amiral gemisi için oldukça standarttır, dolayısıyla burada sürpriz yok. Ancak arka tarafta gülünç görünen devasa sekizgen şekilli bir kamera adası bulunuyor. Adanın içinde en az iki periskop modülü ve Sony’nin 1 inçlik LYT-900 sensörüne sahip bir ana kamera bulunuyor.

Ayrıca LED flaş, üst köşede adanın dışında konumlandırılmış. Tasarım söz konusu olduğunda bu kesinlikle Oppo’nun en iyi çalışması değil, ancak bazıları bundan hoşlanabilir.

Önceki raporlara göre normal Oppo Find X7, MediaTek’in yeni Dimensity 9300 yonga seti ile donatılacak ancak Pro sürümü, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 gibi farklı bir CPU kullanabilir.

Diğer özellikler arasında 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB depolama alanının yanı sıra uydu iletişimi de yer alıyor. Hem Oppo Find X7 hem de Find X7 Pro ilk olarak Çin’de piyasaya sürülecek, ancak büyük olasılıkla kısa süre sonra diğer ülkelerde de piyasaya sürülecek.telefon-1