Maxsun, ürünlerinin genel olarak Çin’de satılması nedeniyle dünyanın en tanınmış grafik kartı markası olmayabilir, ancak MegaGamer (MGG) serisi eklenti kartları, dikkat çekici tasarımları nedeniyle uluslararası düzeyde tanınmaktadır. Son zamanlarda şirket tanıtıldı Bugüne kadarki en uygun fiyatlı MGG ürünü olan GeForce RTX 4070 MGG OC12G, beş fanlı soğutma sistemini kullanmaya devam ediyor ve büyük hız aşırtma potansiyeli vaat ediyor.

Maxsun GeForce RTX 4070 MGG OC12G, 2580 MHz’e kadar (Nvidia tarafından önerilen 2475 MHz’den yukarı) hıza sahip 5888 CUDA çekirdekli AD104 grafik işlemcisini temel alır. Grafik kartı, 21 GT/s veri aktarım hızına sahip 12 GB GDDR6X bellekle birlikte geliyor. Grafik kartı, Nvidia tarafından önerilen 200W ile karşılaştırıldığında biraz daha yüksek olan 215W termal grafik gücü için derecelendirilmiştir. Bu arada kartta, karta 215W’tan önemli ölçüde daha fazla güç sağlayabilen 12VHPWR güç konektörü bulunuyor.

Maxsun’un MegaGamer GeForce RTX 4070 grafik kartının en önemli satış noktası, dokuz ısı borusu, bir buhar odası ve beş adede kadar fan içeren üç geniş soğutma sistemidir: iki adet 110 mm fan, bir 100 mm fan ve iki küçük fan tahtanın üstünde. Bu ekstra fanların amacı soğutma performansını en üst düzeye çıkarmak ve dolayısıyla grafik kartının hız aşırtılabilirliğini artırmaktır. Önemli bir etkiye sahip olup olmadıkları başka bir sorudur, ancak kesinlikle buhar odalı aşırı soğutma sistemi, MegaGamer GeForce RTX 4070’i aynı GPU’yu kullanan diğer AIB’lerden daha pahalı hale getirecektir.

(Resim kredisi: MaxSun)

Ekran çıkışları söz konusu olduğunda Maxsun GeForce RTX 4070 MGG OC12G’de üç DisplayPort ve bir HDMI çıkışı bulunuyor.genel-21