Çok geçmeden Xiaomi, Xiaomi 14 serisini piyasaya sürdü ve bir hafta içinde Çin’de bir milyonun üzerinde satış rakamına ulaştı. Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ve bir dizi yapay zeka özelliğiyle donanmış olan Xiaomi14 ve 14 Pro yaklaşan Galaxy S24 serisini izliyor. Şimdi bununla ilgili bir söylenti var Xiaomi14 Ultra partiye katılıyor.Çin’in en ünlü tahmincilerinden biri, Dijital Sohbet İstasyonu (aracılığıyla Android Başlıkları), fasulyeleri bazılarının üzerine döktüm Xiaomi14 Ultra’nın özellikleri. Akıllı telefon, 5.180mAh bataryaya sahip olacak ve 90W kablolu ve 50W kablosuz şarjı destekleyecek; bu, akıllı telefonun kablolu şarj hızıyla aynı olduğu anlamına geliyor. Xiaomi1414 Pro değil. Kablosuz şarj hızı her üçü için de aynı kalıyor.

5.180 mAh pile geçiş, selefi Xiaomi 13 Ultra 5.000 mAh pilden bir adım ileridir. Pil içindeki Xiaomi14 Ultra ayrıca burada bulunanlardan daha büyüktür. Xiaomi144.610mAh ve 14 Pro’yu 4.880mAh bataryasıyla bir araya getiriyor.

şunlara dikkat edin: Xiaomi14 Ultra gelecek yıl piyasaya çıkacak, eğer Xiaomi rutinine sadık kalırsa muhtemelen ikinci çeyreğin başlarında. Xiaomi Ultra 13, Nisan 2023’te giriş yaptı.

Kaputun altında, Xiaomi14 Ultra en son teknolojiyle güçlendirilecek Aslanağzı 8 Nesil 3tıpkı kardeşleri gibi. Ancak kamera kurulumunun bir adım daha yüksek olması ve yine Leica optiklerini içermesi bekleniyor.

Kamera bölümünde neler yapılıyor? Söylentiler, selefinin çift diyafram kurulumundan farklı olarak değişken diyafram açıklığına geçiş yapıldığını gösteriyor. Bu, Huawei’nin 10 kademeli değişken diyafram açıklığındaki başarısından ilham alarak daha çok yönlü bir kamera sistemi vaat ediyor.

Yakın zamanda yapılan bir değişiklikle Xiaomi, tamamen yeni HyperOS’u tanıtarak MIUI’ye veda etti. Akıllı telefonların ötesinde, Xiaomi’nin genişleyen ürün ekosistemini birbirine bağlamak için tasarlandı. HyperOS, 2024’ün ilk çeyreğinde Xiaomi akıllı telefonlarında dünya çapında kullanıma sunulacak. Xiaomi14 Ultra önceden yüklenmiş olarak gelecektir.telefon-1