WhatsApp yakın zamanda kilitli sohbetler için, adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcıların kilitli sohbetleri gizli bir kodun arkasına gizlemesine olanak tanıyan yeni bir Gizli Kod özelliğini kullanıma sundu. Platformun ayrıca bir dizi yeni özellik üzerinde çalıştığı da bildirildi. WhatsApp’ın, fotoğraf ve videoları “Bir Kez Görüntüle” özelliğini WhatsApp Web ve WhatsApp masaüstü sürümlerine yeniden getireceği söyleniyor. Ayrıca Telegram’da bulunana benzer bir ‘kullanıcı adına göre arama’ özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Yeni bir rapor, Meta’nın sahibi olduğu sitenin yakında kullanıcıların WhatsApp durumlarını Instagram ile paylaşmalarına izin verebileceğini öne sürüyor.

WhatsApp özellik izleyicisi, WABetaInfo, Paylaşıldı Yakın zamanda yayınlanan bir gönderide, sosyal medya platformunun, kullanıcıların WhatsApp durumlarını doğrudan Instagram’da paylaşmalarına izin verebilecek isteğe bağlı bir özellik üzerinde çalıştığı belirtildi. Google Play Store’da Android 2.23.25.20 güncellemesi için WhatsApp beta sürümünde görüldü. Platform zaten kullanıcılara WhatsApp durumlarını Facebook’ta paylaşma seçeneğine izin veriyor. Söylentilere konu olan özelliğin de benzer olduğu öne sürülüyor.

whatsapp wabetainfo durumu instagram satır içi wabetainfo

Durum Gizliliği sekmesinde görülen Instagram’da paylaş seçeneği
Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde, durum güncellemelerini Facebook ve Instagram’da paylaşma seçenekleri, şu başlık altında birlikte listeleniyor: Durum Gizliliği sekmesi. Facebook’ta paylaş seçeneğine benzer şekilde, kullanıcılar bu özelliği etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğine sahip olacak. Raporda, WhatsApp’ın bu özelliği gelecekte tüm kullanıcılara sunmasının beklendiği belirtildi ancak kesin bir zaman çizelgesi verilmedi.

Raporda, kullanıcıların, paylaşılan WhatsApp Durumunun hedef kitlesini normal Instagram hikayeleri gibi bir Instagram Hikayesi olarak da kontrol edebilecekleri belirtiliyor. Bu özelliğin kullanıma sunulduğunda bilgi paylaşımını kolaylaştıracağı ve platformlar arası içerik paylaşımının güvenilirliğini ve tutarlılığını artırabileceği söyleniyor.

Bu özelliğin aynı zamanda zaman kazandırıcı ve verimli olması da bekleniyor. Bu entegrasyon bizi belirli bir durumun ekran görüntüsünü alıp Instagram’da ayrı olarak paylaşma zahmetinden kurtarabilir. Ayrıca, artık aynı içerik için ayrı WhatsApp Durumları ve Instagram Hikayeleri oluşturabilen kullanıcılara, bu içeriği tek bir dokunuşla platformlar arasında paylaşma olanağı sağlayarak yardımcı olması da bekleniyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin X, Facebook, Naber, İş Parçacığı Ve Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Realme GT 5 Pro Depolama ve Bağlantı Ortaya Çıktı; Üç Android Yükseltmesi Alacağı Onaylandı


CBDC’nin kullanıma sunulması yaklaşırken İngiltere’de Dijital Pound Fayda Değerlendirmesi Gerçekleştirildi

genel-8