Samsung, Galaxy S23, S23+, S23 FE veya Z Fold serisi gibi telefonlarda kullanılan Tetracell piksel gruplama teknolojisine sahip 50MP S5KGN3 1/1.57″ sensörden vazgeçebilir ve Sony’nin gelecek vaat eden sensörlerinden birini kullanabilir. bunun yerine, olağan dikey entegrasyonundan belirgin bir şekilde ayrılan S çizgisi.

Ancak Samsung’un bunu Sony kamera sensörlerine geçireceği önümüzdeki yıl için geçerli değil Galaksi S24 Ve Galaksi S24+ önümüzdeki ay piyasaya sürülecek, muhtemelen hala Samsung sensörleriyle, daha ziyade halefleri için.

Galaxy S25 ve S25+ Sony kamera

Samsung genellikle her üç nesilde bir telefon kamera oyununu önemli ölçüde değiştiriyor, bu nedenle Galaxy S25, S25+ ve S25 Ultra kamera yükseltmelerinin büyük hayal edilmesi söz konusu değil. Tedarikçi olarak Sony’nin seçilmesi de şaşırtıcı değil çünkü Sony, çeşitli teklifleriyle artık tüm telefon sensörü pazarının neredeyse yarısını elinde tutuyor.

Örneğin yaz aylarında duyurulan, daha yüksek ışık hassasiyetine ve daha iyi renk üretimine sahip yeni LYTIA yığılmış mobil kamera sensörleri serisi, şimdiden OnePlus 12’de bir kamera hücresine sahip telefonlarda yerini alıyor.

Sony sensör fiyatlarının Samsung’un kendi GN serisi sensörleriyle rekabet edebilecek kadar düşmüş olabileceği bir zamanda, her biri Galaxy S25 ve S25+’a girebilecek bir dizi 50MP+ sürümü var.

Samsung, Galaxy S25 serisinin daha ucuz modelleri için yeni nesil Sony sensörlerini kullanırsa, bunun Galaxy S25 Ultra için 1 inçlik 200 MP sensöre kadar gidebileceğini tahmin edebiliriz. aynı kaynaklar iddialar halihazırda Samsung tarafından geliştirilmektedir.
Ne yazık ki bu, Galaxy S24 serisi kamera yükseltmelerinin S24 Ultra için söylentilere konu olan yeni telefoto kamera sensörleri gibi esas olarak marjlarda olacağı anlamına da gelebilir, ancak yine de Samsung’un yakınlaştırma oyunu güzel olduğu için telefonun ele alması gereken tek alan da buydu. zaten canavar bölgesinde. Bununla birlikte, esas olarak Oppo, Vivo veya OnePlus’tan başka hangi kamera canavarlarının pazara geldiğini görünce Samsung’un Jones’lara ayak uydurması gerekecek.

telefon-1