Büyük bir teknoloji devini yönetmeyi hayal ediyorsanız sorun değil; ancak adliyenin müdavimlerinden biri olacağınızı unutmayın. Bununla birlikte artık Google’ın yargıyla son karşılaşmasını konuşmanın zamanı geldi.

Federal Hakim James Donato’nun Google’ı derinlemesine inceleme planı var ve şirket, silinen sohbet geçmişi nedeniyle soruşturmayla karşı karşıya kalabilir (üzerinden) Android Başlıkları). Bu, Google’ın arama pazarındaki tekel iddiaları ve Epic ile devam eden anlaşmazlık (burada şirketler Play Store rekabeti sorunu üzerinde kavga ediyor) üzerine son mahkeme maceralarının ardından geldi.

Her iki denemede de ifadeler, Google çalışanlarının (CEO Sundar Pichai’yi de hesaba katabilirsiniz) dahili sohbetler için “otomatik silme” seçeneğini bilerek etkinleştirdiğini ortaya çıkardı. Amacın bilgiyi delil olarak mahkeme salonundan uzak tutmak olduğu ima edildi.

Yargıç Donato, Google’ın kanıtları yok etme eylemini “adaletin adil yönetimine karşı cepheden bir saldırı” olarak nitelendiriyor ve bunun “yasal süreci sekteye uğrattığını” söylüyor ve konuyu Epic’e karşı açılan davanın sınırları dışında takip etmeyi planladığını söylüyor.

Donato, Google’ın eylemlerine atıfta bulunurken, “Kimin sorumlu olduğunu derinlemesine inceleyeceğim” dedi.

Şu anda Yargıç Donato, “potansiyel anlaşmaları” tartışmak için hem Google’ı hem de Epic’i masaya getirmeye çalışıyor; bu, hiçbir şirketin şu ana kadar yapmaya çalışmadığı bir şey. Yargıç Donato’nun emirleri, Google ve Epic’in birbirleriyle konuşması ve anlaşmaya varacak bir şey bulmaya çalışması gerektiği anlamına geliyor.

Davayla ilgili kararın 11 Aralık’ta yani tam bir hafta sonra verilmesi bekleniyor.telefon-1