Geçtiğimiz hafta Apple ile yatırım bankacılığı şirketi Goldman Sachs arasındaki ortaklığın sona erdiğini söylemiştik. İkincisi, Apple Card üzerinden mali beyanında bazı büyük kırmızı darbeler alıyordu ki bu şaşırtıcı değil çünkü kart, geç ödemeler için sahiplerinden ücret alınmaması, kredi limitini aşmak için sahiplerinden ücret alınmaması ve kart sahiplerinden ücret alınmaması gibi ücretsiz özellikler sunuyor. Yıllık üyelik için sahiplerden herhangi bir ücret alınmaz.
Ayrıca Apple Card, kart sahiplerinin App Store, Uber ve Uber Eats, Walgreens, Nike, Panera Bread, T-Mobile, ExxonMobil ve Ace Hardware’den yaptığı Apple Pay satın alma işlemlerinde %3 oranında geri ödeme sunuyor. Kart sahiplerinin Apple Pay kullanarak diğer perakendecilerden yaptıkları alışverişlerde müşterilere %2 nakit iadesi veriliyor. Ve bu nakit sadece günlük olarak alınmıyor, aynı zamanda her gün faiz ödeyen bir tasarruf hesabına aktarılabiliyor.
Bloomberg yazarı Mark Gurman’a göre haftalık yazıyor Açık haber bülteniApple, ortaklıktan ayrılarak ve yerine başka birini arayarak Goldman Sachs’a iyilik yapıyor. Apple’ın yapmak istemediği bir şey, Apple Kartını sonlandırmaktır çünkü bu, Apple’ın kötü görünmesine neden olur. Öte yandan Goldman Sachs, tüketicilere kredi sağlama işinden çıkmak istiyor ve bu nedenle General Motors ile sunduğu karttan kurtulmayı planlıyor ve yeni bir kredi kartı oluşturma planlarına son verdi. T mobil markalı kart.

Apple’ın bedava parasının bir kısmı Chase hesaplarında bulunuyor ve Chase, Apple Pay’e dahil olan ilk finans firmalarından biriydi. Aynı zamanda fiziksel ve çevrimiçi Apple Store’larda ve App Store’da Apple’ın en büyük kredi kartı ortaklarından biridir. Chase’in Ultimate Rewards programı aynı zamanda bankacılık ve kredi kartı müşterilerine Apple cihazlarında indirimler de sunuyor.

Chase neden Goldman Sachs için kırmızı mürekkepten başka bir şey yaratmayan bir teklifi desteklemekle ilgilensin ki? Gurman’ın belirttiği gibi, Apple Card’ın ilgili tasarruf hesaplarında 10 milyar doların üzerinde parası bulunan milyonlarca kullanıcısı var. iPhone Cüzdan uygulamasındaki “öncelikli yerleştirme” özelliğiyle Apple Kart, iPhone’da kullanılabilen diğer tüm kartlara göre avantajlıdır.

Her ne kadar Chase, kırmızı mürekkebin bir kısmını birkaç yıllığına silmek zorunda kalsa da, Goldman Sachs’tan daha tüketici odaklı bir finans kurumu ve konu iyileştirme olduğunda Apple ile olan böyle bir bağlantıyı kendi yararına kullanabilir bankanın özeti.

telefon-1