Özet

 • Kristen Stewart’ın kariyeri büyük bütçeli Hollywood gişe rekorları kıran filmlerden uzaklaşarak karışık kalitede filmlerin ortaya çıkmasına neden oldu.
 • Buna rağmen 2020 Noel romantik komedisi “En Mutlu Sezon”, 2014’ten bu yana en iyi filmlerinden biri olarak öne çıkıyor.
 • Film, komik, iç açıcı ve Stewart’ın güçlü yönlerini sergileyen ana akım eşcinsel bir anlatı sunarak eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekiyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Kristen Stewart‘nin 2014’ten bu yana üretimi karışık sonuçlar verdi, bu da 2020 Noel filminin son on yılın en iyi filmlerinden biri olmaya devam ettiği anlamına geliyor. başrol oynadığından beri Alacakaranlık Kristen Stewart’ın kariyeri giderek büyük bütçeli Hollywood gişe rekorları kıran filmlerden uzaklaştı. Sonra yıldızın filmografisi Şafak Vakti – Bölüm 2 esas olarak düşük bütçeli ücretlerden oluşuyor ve Stewart filmde görünmüyor bile Avcı: Kış Savaşıönceki bölümde başrol oynamasına rağmen. Mütevazı bütçelere yönelik bu bariz tercih, yıldıza daha fazla hareketlilik kazandırsa da, sürekli olarak yüksek kaliteli filmlerle sonuçlanmadı.

Kariyeri boyunca ve özellikle son on yılda, Kristen Stewart’ın filmleri eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmekte zorlandı. Yine de yıldızın dolu filmografisine dağılmış bazı ikonik Kristen Stewart film rolleri var. Böyle bir çalışma, 2020 yapımı bir Noel romantik komedisi, yıldızın sözde zayıf döneminde kalıcı bir hazine olarak öne çıkıyor. Tek başına bu film bile Stewart’ın gişe rekorları kıran yokluğunun filmlerinin gözden kaçırılacağı anlamına gelmediğini kanıtlıyor.


En Mutlu Sezon Kristen Stewart’ın 2014’ten Bu Yana En İyi Filmi

Oyuncuya bir bakış Çürük domates sayfa 2020’leri ortaya koyuyor En Mutlu Sezon 2014’ten bu yana hem izleyici hem de eleştirmen puanlarının olumlu olduğu tek Kristen Stewart filmi. Gişe rekorları kıran film yapımcılığından biraz uzaklaşmış olmasına rağmen Kristen Stewart son derece üretken bir oyuncu. Stewart 2014’ten bu yana en az 15 uzun metrajlı filmde rol aldı, ancak bu filmlerin çoğunun aldığı tepkiler en iyi ihtimalle karışık oldu.

Stewart 2014’te üç filmde rol aldı: Kamp Röntgeni, Sils Maria’nın BulutlarıVe Hala Alice. Her üçü de geniş bir izleyici kitlesine hitap etmese de bir miktar beğeni kazandı. Bu gösterimlerin ardından Stewart, aşağıdaki gibi filmlerle kariyerinde düşüşe geçti. Amerikan Ultra, Çarli’nin MelekleriVe Su altı. Bu ezici çoğunlukla olumlu eleştiri eksikliği, Stewart’ın 2014’ten bu yana hiçbir iyi filmde rol almadığı anlamına gelmemeli. 2020’ler Spencer Hatta Stewart’a Oscar adaylığı kazandırdı. Ancak yine de dikkat çekicidir ki En Mutlu Sezon hem eleştirmenler hem de izleyiciler arasında yankı uyandıran tek Stewart filmi neredeyse on yıldır.

Neden En Mutlu Sezon Kristen Stewart’ın Kariyerinin En Önemli Noktalarından Biri?

En Mutlu Sezon'da Riley rolünde Aubrey Plaza ve Abby rolünde başrol oyuncusu Kristen Stewart yer alıyor

Bir çok neden var En Mutlu Sezon hem eleştirmenlerin hem de izleyicilerin ilgisini çekti. İçinde En Mutlu Sezon Kadroda Kristen Stewart, partnerinin ailesini ziyaret ederken evlenme teklifi etme planı, kız arkadaşının henüz evlenmediğini öğrenince alt üst olan Abby’yi canlandırıyor. Film bunun çok nadir görülen bir örneğini sunuyor. Trajediye saplanmayan ana akım queer anlatı. Kristen Stewart’ın En Mutlu Sezon sadece kendisi olmasına izin veriliyor; keskin bir senaryodan, üst üste yığılmış oyuncu kadrosundan ve olumlu bir mesajdan yararlanan komik, yürek ısıtan bir Noel romantik komedisi. En Mutlu Sezon aynı zamanda Kristen Stewart’ın güçlü yanlarını da kullanıyor, doğal zekasını ortaya çıkarıyor ve aynı zamanda sevimli tuhaflığını da vurguluyor.

Kaynaklar: Çürük domates

 • En Mutlu Sezon

  Yayın tarihi:
  2020-11-25

  Müdür:
  Clea DuVall

  Döküm:
  Victor Garber, Mackenzie Davis, Dan Levy, Mary Holland, Aubrey Plaza, Kristen Stewart, Alison Brie, Mary Steenburgen

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  102 dakika

  Türler:
  Romantik, Komedi

  Yazarlar:
  Mary Holland, Clea DuVall

  Özet:
  Ailenizin kabulünü istemek, kendinize karşı dürüst olmak ve Noel’i mahvetmemeye çalışmakla bağlantılı çeşitli duyguları yakalayan romantik bir tatil komedisi.

  Stüdyo(lar):
  Hulu

  Distribütör(ler):
  Hulusinema-1