Dish’in Kablosuz Güçlendirmesi 12 şehre daha hizmet ekleyerek toplam sayıyı 89 pazara çıkardığını duyurdu. Boost Wireless, kapsama alanıyla artık 140 milyon Amerikalıyı kapsıyor. Boost Mobile, birimin fiyatlandırmanın ayda 15 dolardan başladığı ön ödemeli hizmetidir ve Boost Infinite, kablosuz bağlantının ayda 25 dolardan başladığı faturalı hizmettir; her ikisi de yalnızca 5G sinyallerine dayanan yeni radyo üzerinden ses (VoNR) teknolojisini kullanıyor ve bu da onu daha önce 4G için kullanılmamış bağımsız bir 5G ağı haline getiriyor.
5G çekirdekli bir 5G radyo erişim ağı (RAN) kullanan bağımsız bir 5G ağı, daha yüksek hızlar, daha fazla kapasite, düşük gecikme süresi ve daha fazla güvenilirlik sunar. Boost Wireless ağını destekleyen telefonlar arasında iPhone 15 serisi, Samsung A23 5G, Motorola edge+ 2022 ve 2023, Moto G Stylus 2022 ve 2023, Moto G 5G 2022 ve 2023, Motorola Razr ve Dish’in kendi Celero 5G+’ı yer alıyor. bu bir Boost’a özeldir.
Boost Wireless hizmetini ekleyen yeni şehirler Billings MT; Cincinnati; Columbia, Güney Carolina; Denver’da; Philadelphia, Fayetteville, NC; Jacksonville, FL; Minneapolis; Portland, OR; Shreveport, Tucson ve Washington, DC. Bu şehirlerin eklenmesi, Dish Wireless’ın teknoloji başkanı ve COO’su John Swieringa’nın bir açıklama yapmasına yol açtı.

Swieringa, “Ağımız geniş bantlı ABD nüfusunun yüzde 73’ünden fazlasını kapsıyor ve burada durmadık” dedi. “Boost Kablosuz Ağı, 5G sesin (VoNR) dünyadaki en büyük ticari dağıtımıdır. Halihazırda 85’ten fazla pazarda 140 milyondan fazla Amerikalıya ulaşmaktadır. VoNR pazarlarının her ay sürekli olarak piyasaya sürülmesi, geniş ölçekte rekabet etmemize olanak tanıyor. Ülkenin 4. kablosuz operatörü. Üyelerimizin kıyıdan kıyıya en iyi kapsama alanından yararlanmasını sağlamak için sınıfının en iyisi bir deneyim sunuyoruz.”

Dish’in kendi ağının henüz faaliyet göstermediği bölgelerde şirket AT&T ile ortak oluyor ve T mobil Abonelere 5G hizmeti sunmak. Dish, bağımsız 5G ağını oluşturmaya devam ederken trafiği ağa taşıyor.

FCC ile ülkenin dördüncü en büyük taşıyıcısı olan Sprint’in yerini almak üzere yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak Dish, yerine getirdiği bir koşul olan geçtiğimiz Haziran ayına kadar ABD’nin %70’ini 5G sinyalleriyle kapsamayı kabul etti. Dish’in FCC ile yaptığı anlaşma, düzenleyici kurumun onaylamasına olanak tanıdı T mobilSprint’in 26 milyar dolarlık satın alınması, T-Mobile’a Sprint’in 2,5 GHz orta bant spektrumu üzerinde kontrol sağlıyor ve ABD’de 5G hizmetinin erken komutasını almasına olanak tanıyortelefon-1