Herhangi bir iPhone 15 modelinde kullanıcılar, bir kişinin, bir köpeğin veya bir kedinin resmini, resim işlendikten sonra portreye dönüştürebiliyor. Bu oldukça havalı. Bu özelliği daha da iyi hale getirmek için odağı fotoğrafın herhangi bir konusuna kaydırabilirsiniz. Tekrar ediyorum, bu yalnızca şu adreste mevcuttur: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max. Böyle bir fotoğrafı portreye dönüştürmek için şu talimatları izleyin:
  • iPhone’unuzda Fotoğraflar uygulamasını açın.
  • Tam ekranda görüntülemek için Fotoğraf modunda çekilen herhangi bir fotoğrafa dokunun ve ardından Düzenle’ye dokunun.
  • Portre efektleri mevcutsa Derinlik Ayarı düğmesine ve ardından ekranın üst kısmındaki Portre’ye dokunun.
  • Portredeki arka plan bulanıklık düzeyini artırmak veya azaltmak için Derinlik Kontrolü kaydırıcısını kullanın.
  • Bitti’ye dokunun.
  • Portre efektlerini geri almak için fotoğrafı açın, Düzenle’ye ve ardından Geri Döndür’e dokunun.

Bunu bir Live Photo ile yaparsanız Live Photo efektlerinin kullanılamayacağını unutmamalısınız.

Odağı fotoğrafın herhangi bir konusuna kaydırmak için şu talimatları izleyin:
  • iPhone’unuzda Fotoğraflar uygulamasını açın.
  • Tam ekranda görüntülemek için herhangi bir portreye dokunun, ardından Düzenle’ye dokunun.
  • Fotoğraftaki yeni bir konuya veya odak noktasına dokunun.
  • Bitti’ye dokunun.
Apple’ın “Albüm Kapağı” adlı yeni tanıtım videosunda Apple, bu özelliklerin nasıl çalıştığını gösteriyor. Müzikal üçlünün kadın üyesi, iPhone’unu kullanarak üçlünün resmini bir sonraki albüm kapağı için portreye dönüştürüyor. Portre düğmesine bastığında, grubun diğer iki üyesi arka planda bulanıklaşırken kendisi odakta kalıyor. Grup arkadaşlarından birine fotoğrafı göstererek grubun bir sonraki albüm kapağının resmi hakkında ne düşündüğünü soruyor.

Video Küçük Resmi

Beğendiğini söylese de küçük bir değişiklik yapmak istiyor ve telefon sahibine iade edildiğinde gitaristin kendisini tekrar odak noktasına aldığını ve iki grup arkadaşını da odak dışı bıraktığını görüyoruz. Burada biraz gaz aydınlatması gerekiyor ve kadın gitarcıya şöyle diyor: “Tamam, seni daha az gördüğümde daha çok gördüğümü hissediyorum.”

İkisi ileri geri gidip hızla aralarındaki fotoğrafın odağını değiştiriyor. Albüm yakın zamandaki ayrılığını konu aldığından odak noktasının kendisi olması gerektiğini düşünüyor. “Benimle” diyor gitarist. Beraberliği bozmak için grubun üçüncü üyesi Brian’dan portrenin hangi versiyonunun daha iyi olduğuna karar vermesini istemeye karar verirler. Ancak Brian, kendisinin odakta olduğu ve diğer ikisinin bulanık olduğu bir fotoğraf seçiyor. “İkonik hissettiriyor” diyor.

Hayır, bu Apple’ın en iyi reklamı, tanıtım videosu ya da her ne ise o değil. Ancak yeni özellikleri anlaşılması kolay bir şekilde gösteriyor. Eğer bu bir reklamsa, bu hafta sonu NCAA basketbol ve futbol maçlarında, NBA ve NHL maçlarında ve Pazar günkü NFL mücadelelerinde yoğun şekilde düzenlenmiş bir versiyon görülebilir.telefon-1