Alternatif yatırım platformu Yieldstreet bugün, kurumsal ve yüksek net değere sahip yatırımcıları hedefleyen çevrimiçi gayrimenkul odaklı yatırım platformu Cadre’yi satın almayı kabul ettiğini duyurdu.

Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı.

2015 yılında kurulan Yieldstreet insanlara yatırım yapmaları için bir yol sunuyor gayrimenkul, denizcilik/nakliye, hukuki finans, ticari krediler ve daha önce yalnızca kurumsal yatırımcılara açık olan diğer fırsatlar gibi alanlarda. Milind Mehere ve Michael Weisz, kurumsal olmayan yatırımcılar için yatırımı daha kapsayıcı hale getirme misyonuyla Yieldstreet’i kurdu.

Kadro, Ryan Williams, Joshua ve Jared Kushner tarafından 2014 yılında kuruldu. bir çevrimiçi pazar yeri olan Akredite yatırımcıların emlak operatörlerine bağlanmasına yardımcı olur. Yatırımcılara ticari gayrimenkul anlaşmalarını “çok daha şeffaf bir şekilde” incelemeleri için bir yol sağladığını iddia etti.” Şirketin değeri bir zamanlar 800 milyon dolardı ancak son yıllarda değerinin keskin bir şekilde düştüğü bildirildi. Bilgi bu yılın başında bildirildi Yieldstreet’in satın almasıyla şirkete sadece 100 milyon dolar değerinde bir değer gelebilir. Andreessen Horowitz, General Catalyst, Khosla Ventures, Goldman Sachs ve Thrive Capital gibi yatırımcılardan 133 milyon dolardan fazla borç ve girişim fonu topladı.

İki şirketin kolektif yatırım değeri (gayrimenkul sermayesindeki birleşik aktifleştirilmiş işlem değeri artı 2014 ve 2015’teki başlangıcından bu yana diğer tüm yatırımlarda taahhüt edilen tutarlar olarak tanımlanan) 9,7 milyar dolardan fazla. Yieldstreet tarafından yapılan açıklamaya göre yatırımcılar bugüne kadar platformlara toplam 5,3 milyar dolar ayırdı ve 3,1 milyar dolar getiri elde etti.

Yieldstreet ve Cadre birlikte, 450.000’i Yieldstreet’ten ve 50.000’i Cadre’den olmak üzere sekiz kurumsal ve perakende dağıtım kanalında 500.000’den fazla üyeye hizmet veriyor.

Her iki şirketin merkezi de New York’ta bulunuyor.

Williams, Cadre’nin CEO’su olarak kalacak ve Yieldstreet’in Kurumsal Ortaklıklar ve Müşteriler küresel başkanı olarak kurumsal kitleye erişimi genişletmeye odaklanan yeni bir bölüme öncülük edecek. Cadre’nin yatırımcısı ve danışmanı olan Mike Fascitelli, artık küresel gayrimenkul başkanı ve Cadre’nin yatırım komitesi başkanı olarak görev yapacak.

Yieldstreet, tüm Cadre çalışanlarının kalacağını doğruladı ancak kaç kişinin kalacağını belirtmedi.

Gelen kutunuzda daha fazla fintech haberi mi istiyorsunuz? The Interchange’e kaydolun Burada.genel-24