Uçak bileti rezervasyonu yaparken doğru zamanı öğrenmek için Google Flights nasıl kullanılır?

Bir parçası olarak Google Keşfet, şirket kullanıcılara seyahatin tamamını planlama seçeneği sunuyor. Bu, varış noktasını, otelleri, ziyaret edilecek yerleri ve hatta uçak biletlerini bulma gibi şeyleri içerir. Kullanıcıların uçak bileti rezervasyonu yapmasını kolaylaştırmak için Google ayrıca fiyat takibi, uyarılar ve hatta mümkün olan en iyi fiyatı almak için birden fazla web sitesine erişim gibi birkaç özellik de sunuyor.

Son zamanlarda Google, Google Flights ile birlikte Arama Üretken Deneyimi (SGE) Google Arama’ya sundu ve bunun bir parçası olarak, kullanıcılara yalnızca bilet fiyatlandırma eğilimlerini veya en düşük fiyatları söylemenin ötesine geçecek yeni bir özellik ekledi. Bu özellik sayesinde Google artık kullanıcılara belirli bir destinasyon için uçak bileti rezervasyonu yapmak için doğru zamanın ne zaman olduğu konusunda bilgi sunuyor.


Bu özellik neden önemlidir?

Bu özellik, seyahat planlayan ve uçak bileti rezervasyonu yapmak isteyenler için gerçekten kullanışlı olabilir. Basit bir ifadeyle, bilet rezervasyonu yapmak ve mümkün olan en iyi fiyatı almak için doğru zamanın ne zaman olduğunu bilmekten daha iyi bir şey olamaz.

Bu özellik, kullanıcıların bütçeyi zorlamadan işleri daha iyi planlamalarına yardımcı olmakla kalmıyor.

Özelliğin nasıl kullanılacağını merak mı ediyorsunuz? İşte adım adım kılavuzumuz:

Bundan önce Google’ın SGE programına kaydolmanız gerekir. Bunun için labs.google.com adresine gidin. Google hesabınızı kullanarak giriş yapın ve programa kaydolun.

Kaydolduktan sonra özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • PC’nizdeki veya telefonunuzdaki herhangi bir web tarayıcısını kullanarak Google Arama’yı açın
  • Şimdi Google Flights’a gidin ve varış noktası ayrıntılarını, seyahat tarihini ve yolcu sayısını girin ve Ara seçeneğine basın.
  • Söz konusu destinasyon için mevcut uçuşların listesini içeren sonuç oluşturulduktan sonra, söz konusu destinasyon için uçak biletlerine ilişkin tüm trendi analiz edecek ve kullanıcılara bilet rezervasyonu için doğru zaman olup olmadığını bildirecek bir SGE bölümü bulunacaktır. . Aksi takdirde, bilet rezervasyonu için doğru zamanı belirten bir genel danışman yayınlayacaktır.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9