Video Küçük Resmi

Pixel ve diğer Android cihazlar için varsayılan mesajlaşma uygulaması olan Google Mesajlar, RCS’nin etkin olduğu aylık bir milyar aktif kullanıcı sayısını aşarak önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Bu dönüm noktası, eski SMS ve MMS protokollerine kıyasla daha gelişmiş ve güvenli bir mesajlaşma deneyimi sunan modern bir mesajlaşma standardı olan RCS’nin benimsenmesinde ileriye doğru atılan büyük bir adıma işaret ediyor.RCS, yazma göstergeleri de dahil olmak üzere mesajlaşma deneyimine çok sayıda geliştirme getiriyor; okundu bilgileri, mesaj dizili yanıtlar, yüksek kaliteli medya paylaşımı, gelişmiş grup sohbetleri ve uçtan uca şifreleme gibi özelliklerle daha iyi gizlilik. Bu yeni kilometre taşını kutlamak amacıyla şirket, ortaklarına ve kullanıcılarına RCS’yi benimsedikleri için teşekkür etti ve duyuruldu Mesajlar uygulamasına yedi yeni özellik getirdiğini söyledi: Fotomoji, Sesli Duygular, Ekran Efektleri, Özel Baloncuklar, Reaksiyon Efektleri, Animasyonlu Emoji ve Profiller.

Photomoji: Fotoğrafları Etkileyici Tepkilere Dönüştürün

Photomoji, kullanıcıların cihazdaki Google AI’yi kullanarak en sevdikleri fotoğrafları tepkilere dönüştürmelerine olanak tanır. Sadece bir fotoğraf seçin, Photomoji’ye dönüştürmek istediğiniz nesneyi seçin ve gönderin. Bu kreasyonlar daha sonra kullanılmak üzere kaydedilebilir ve arkadaşlarınız Photomoji’lerinizi grup sohbetlerinde bile kullanabilir.

Kaynak: Anahtar Kelime

Ses Modları ve Geliştirilmiş Ses Kalitesi

Sesli Ruh Halleri, dokuz farklı duyguyu birleştirerek sesli mesajlara kişilik katıyor. Sesli mesajınızın yanında duygularınızı ifade etmek için kalp-göz emojisi, ateş topları veya parti patlatıcıları arasından seçim yapın. Ek olarak, artan bit hızı ve örnekleme hızıyla ses kalitesi de geliştirildi.

Kaynak: Anahtar Kelime

Ekran Efektleri

Ekran Efektleri ile mesajlar göz kamaştırıcı görsellere dönüşür. Ekranda canlı animasyonları tetiklemek için “kar yağıyor” veya “seni seviyorum” gibi spesifik ifadeler yazın. 15’ten fazla gizli Ekran Efekti istem kelimesinin tamamını ortaya çıkarmak için arkadaşlarınızla keşfedin.

Kaynak: Anahtar Kelime

Özel Baloncuklar

Özel Baloncuklar, kullanıcıların balon rengini ve bireysel konuşmaların arka planlarını özelleştirmesine olanak tanır. Her sohbet için farklı renkler seçerek mavi ve yeşil baloncukların sınırlamalarını ortadan kaldırın. Bu, konuşmaların ayırt edilmesine ve yanlış kişiye mesaj gönderilmesinin önlenmesine yardımcı olur.

Kaynak: Anahtar Kelime

Reaksiyon Etkileri

Reaksiyon Efektleri konuşmalara daha fazla canlılık katar. Bir mesaja basit bir başparmak yukarı emojisi ve mesaj balonunun etrafında dans eden animasyonlu bir üçlü el ile tepki verebileceksiniz. Bu özellik, aşağıdaki on popüler emojiyle sohbetlere eğlenceli ve etkileyici bir dokunuş katıyor: ️ .

Kaynak: Anahtar Kelime

Hareketli Emoji

Animasyonlu Emoji, her mesaja büyüleyici görsel efektler ekleyerek ifadeleri bir sonraki seviyeye taşıyor. Örneğin, bir arkadaşınız tatil planlarını paylaştığında heyecanınızı ifade etmek için parlak pembe bir kalp gönderin.

Kaynak: Anahtar Kelime

Profiller

Profiller ile kullanıcılar profil adlarını ve telefon numaralarıyla ilişkili resimlerini kişiselleştirebilirler. Bu, Google hizmetlerinde kendinizi tanımlamanıza yardımcı olur; bu, özellikle grup sohbetlerinde, özellikle de söz konusu telefon numarasının kişilerinize kayıtlı olmaması durumunda yararlı olacaktır.

Kaynak: Anahtar Kelime

Yeni özelliklerin kutlanması ve duyurulmasının yanı sıra Google, Mesajlar uygulamasının RCS kullanan tek istemci olmadığını da belirtmek için zaman ayırdı. Ayrıca Google, Apple’ın nihayet Mesajlar uygulamasında da RCS’yi desteklemek için ilk adımı atmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi; bu, platformlar arasında daha birleşik bir mesajlaşma deneyiminin yolunu açan bir harekettir.

Bu yeni özellikler bugünden itibaren Mesajlar beta kullanıcılarına sunulacak ve yakında tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak. Android cihazınızda Mesajlar’ı henüz kullanmıyorsanız uygulamayı şuradan indirebilirsiniz: Google Oyun mağazası Bu yeni özellikleri ve RCS tarafından desteklenen gelişmiş mesajlaşma deneyimini ilk deneyimleyenlerden biri olmak istiyorsanız beta test kullanıcısı olmak için kaydolun.telefon-1