Android, cihazın kişiselleştirilmesini, erişilebilirliğini ve genel kullanıcı deneyimini geliştirmek için tasarlanmış bir dizi yeni özellik ve güncelleme sunuyor. Bu güncellemeler Android akıllı telefonları, tabletleri, Wear OS akıllı saatlerini ve Google TV cihazlarını kapsıyor ve bugün yine duyurulan yeni Google Mesajlar uygulamasına ve RCS özelliklerine ek olarak sunuluyor.

Yeni Emoji Mutfak Kombinasyonlarıyla Kendinizi İfade Edin

Android kullanıcıları artık yeni Emoji Kitchen çıkartma kombinasyonları ve Voice Mood’larla kendilerini daha yaratıcı şekillerde ifade edebilecek. Emoji Kitchen, kullanıcıların favori emojilerini benzersiz çıkartmalara dönüştürmelerine olanak tanır.

Dili dışarıda mutlu yüz emojisiyle harmanlanmış bir kamera emojisi oluşturmak ve paylaşmak için Android telefonda Emoji Kitchen'ı kullanma.

Kaynak: Anahtar Kelime

Daha Fazla Ücretsiz Google TV Kanalı

Google TV, ücretsiz TV kanalı tekliflerini 10’dan fazla yeni kanalla genişleterek kullanıcılara ek abonelik gerektirmeden daha fazla eğlence seçeneği sunuyor. Bu, Google TV’nin ücretsiz kanal listesi sayısını 115’e çıkarıyor.

Google TV'de ücretsiz TV kanallarını keşfediyoruz.

Kaynak: Anahtar Kelime

Geliştirilmiş Wear OS Akıllı Ev Kontrolleri, Akıllı Ev Durumu ve Asistan Rutinleri

Wear OS akıllı saatleri artık gelişmiş akıllı ev kontrolleri sunarak kullanıcıların birden fazla ışığı aynı anda kontrol etmesine ve çeşitli durumlar için ortamı ayarlamasına olanak tanıyor. Ayrıca Google Home durumlarını kolayca Evde veya Dışarıda olarak ayarlayarak akıllı ev cihazlarının buna göre yapılandırılmasını sağlayabilirler. Ek olarak, Asistan Rutinleri yakında Wear OS’ye gelecek ve kullanıcıların daha eller serbest bir deneyim için sesli komutlarla rutinleri başlatmasına olanak tanıyacak.

Aynı anda birden fazla ışığın rengini değiştirmek için Wear OS akıllı saatinde Google Home'u kullanma.
Evde bulunma durumunu Evdeyim'den Dışarıda'ya değiştirmek için Wear OS akıllı saatinde Google Home'u kullanma.
Wear OS akıllı saatinde Google Asistan'ı kullanarak

Kaynak: Anahtar Kelime

Gelişmiş Güvenlik ve Erişilebilirlik Özellikleri

Android aynı zamanda güvenliği ve erişilebilirliği geliştirmek için yeni özellikler de sunuyor. Kullanıcılar artık FIDO2 güvenlik anahtarları için özel PIN’ler ayarlayarak çevrimiçi hesaplar için ek bir koruma katmanı sağlayabilir. Ek olarak TalkBack, yapay zeka destekli görüntü açıklamaları kazanıyor, böylece görme engelli ve az gören kullanıcıların görüntülerin içeriğini anlamasına olanak tanıyor.

Bir web sitesine erişimi doğrulamak için özel PIN içeren bir güvenlik anahtarı ayarlama.

Kaynak: Anahtar Kelime

Telefon Görüşmeleri ve Medya için Canlı Altyazılar

Canlı Altyazı, dil desteğini genişleterek dünya çapındaki kullanıcılar için daha erişilebilir hale getiriyor. Ek olarak, kullanıcılar yakında telefon çağrılarına kısa mesajlarla yanıt verebilecek, böylece duymaya veya konuşmaya gerek kalmadan iletişim kurabilecekler.telefon-1