Tecno Spark Go 2024, bu ayın başlarında belirli pazarlarda piyasaya sürüldü. Yeni telefon, bu yılın başında Ocak ayında tanıtılan Tecno Spark Go 2023’ün devamı niteliğinde. MediaTek Helio A22 yonga seti ve 10W kablolu şarj desteğine sahip 5.000mAh pil ile geldi. 2024 modeli ise Unisoc T606 SoC’ye sahip ancak pil ve şarj özelliklerini önceki modelle paylaşıyor. Spark Go 2024’ün Hindistan versiyonu daha önce çevrimiçi bir listeleme yoluyla tanıtılmıştı ve şimdi şirket lansman tarihini doğruladı.

Tecno, yaptığı basın açıklamasında Spark Go 2024’ün 4 Aralık’ta Hindistan’da piyasaya sürüleceğini ve ülkede Amazon üzerinden satın alınabileceğini doğruladı. Şirket henüz telefonun kesin fiyatını açıklamadı ancak Rs’nin altında bir fiyatla satılacağı söyleniyor. 8.000. Malezya’da telefon, 4GB + 128GB seçeneği için 399 RM (kabaca 7.200 Rupi) fiyatla satılıyor.

Şirket, Tecno Spark Go 2024’ün Hindistan versiyonunun segmentin Dinamik Bağlantı Noktalı ilk 90Hz Noktasal ekranına sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca Tecno’nun segmentteki rakiplerinden yüzde 400’e kadar daha yüksek ses çıkardığını iddia ettiği DTS çift stereo hoparlöre de sahip olacak. Telefonun Dinamik Bağlantı Noktası özelliği, Apple’ın Dinamik Adası’nı anımsatan, bildirimler ve diğer bilgiler için ekranın üst kısmında görünen hap şeklinde bir açılır animasyondur.

Yukarıdaki ayrıntıların yanı sıra Tecno Spark Go 2024’ün, 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile eşleştirilmiş sekiz çekirdekli T606 yonga seti ile güçlendirildiği de doğrulandı. SoC’nin eski modellere göre performansı ve güç verimliliğini artırdığı söyleniyor. Akıllı telefonun Amazon listesi, Android 13 Go Edition’ı temel alan HiOS 13.0 ile birlikte gönderileceğini öne sürüyor.

Kameralar açısından Tecno Spark Go 2024 Hindistan versiyonunda çift arka kamera ünitesinin de yer alacağı doğrulandı. 13 megapiksel birincil arka sensöre ve belirtilmemiş bir AI destekli kameraya sahip olacak. Selfie’ler ve görüntülü aramalar için ön kamera 8 megapiksel sensör kullanacak. Şirket, telefonun 5.000 mAh batarya ile destekleneceğini ve USB Type-C bağlantı noktasıyla donatılacağını açıkladı.


Hiçbir Şey Telefonu 2, Telefon 1’in halefi olarak mı hizmet edecek yoksa ikisi bir arada mı var olacak? Şirketin yakın zamanda piyasaya sürülen telefonu ve daha fazlasını Orbital’in son bölümü olan Gadgets 360 podcast’inde tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8