Destiny 2’de Dilek Sezonu, yeni etkinlikler ve ödüller getirdi ve başka bir önemli içerikle birlikte geliyor: yeni bir zindan. Bu baskın benzeri üç oyunculu aktiviteler oyundaki en zorlu ve en karmaşık aktiviteler arasında yer alıyor ancak Destiny 2’nin baskınlarındaki altı oyunculu takımlara ihtiyaç duymuyorlar. Yeni zindanın adı Warlord’s Ruin ve yeni sezonun ilk Cuma günü olan 1 Aralık’ta yayınlanacak.

Warlord’s Ruin ile ilgili ayrıntılar çok az ancak ne zaman satışa sunulacağı ve ondan ne kazanabileceğiniz gibi birkaç şeyi biliyoruz. Mevcut hikayenin son genişletmesi olan The Final Shape’e doğru ilerledikçe Warlord’s Ruin’in Destiny 2’nin hikayesinde ne anlama geldiğine dair de spekülasyonlar yapabiliriz.

Not: Bu makalenin son bölümü zindan ödüllerinin resimlerini içermektedir. Zindana bozulmadan girmek istiyorsanız, orada kaydırma yapmayı bırakın.

Warlord’s Ruin ne zaman çıkıyor?

Warlord’s Ruin’i günlük sıfırlamada oynayabilirsiniz. 1 Aralık Cuma, 09:00 PT/12:00 ET. Başlamaya hazır olduğunuzdan emin olmak için o sıralarda gelecek oyun güncellemelerini takip edin.

Warlord’s Ruin’e nasıl erişirsiniz?

Destiny 2’deki diğer içeriklerin aksine Warlord’s Ruin ücretsiz değil, ücretli bir içeriktir. Erişim elde etmek için Lightfall genişletmesini ve yıllık geçişini satın almış olmanız gerekir (normalde 100$, ancak şu anda Steam’de 40$’a indirimlidir) veya Lightfall Zindan Anahtarını satın al. Zindan Anahtarını Eververse Mağazasının Genişletmeler sekmesinde bulabilirsiniz ve bu size 2.000 Gümüş veya yaklaşık 20$ kazandıracaktır.

Warlord’s Ruin’in hikayedeki yeri nedir?

Warlord’s Ruin hakkında henüz adı dışında pek bir şey bilmiyoruz, ancak Destiny 2 bilgisine dayanarak zindan hakkında birkaç ayrıntıyı sezebiliriz.

Her şeyden önce zindanın Koleksiyonlar sekmesinden biliyoruz ki Scorn düşmanlarını içerecekgösterilen simgeye göre.

Ayrıca bazı ipuçları veren kısa bir açıklama da var: “Yıkılmış bir Karanlık Çağ kalesindeki gömülü geçmişleri ve kalıcı kinleri ortaya çıkarın.”

Destiny’nin arka planında “savaş ağası”, oyunda yaşayan tanıdık Guardians oyuncularının bazı öncüllerine verilen addı. Onları organize edecek bir Son Şehir ya da Öncü bulunmadan önce, Işığın gücüyle dirilen insanların pek fazla rehberliği yoktu. Bazıları yeni ölümsüzlüklerini ve gösterişli büyülerini kullanarak bölgesel diktatörler haline geldi ve küçük ordular kurdu. Bu insanlara savaş ağaları deniyordu.

Adından da anlaşılacağı gibi savaş ağaları genellikle korkunçtu. Gezgin’in gelişiyle ortaya çıkan teknolojik Altın Çağ’ı mahveden kıyamet Çöküşü’nün ardından gelen, Kader tarihindeki Karanlık Çağ’da yükseldiler. Bu dönemde insanlar dağıldı ve hala güneş sisteminde bulunan Düşmüşler ve diğer uzaylı güçler tarafından sıklıkla avlandı. Savaş ağaları bir nevi ortaçağ feodal beyleri gibiydiler; bazen kendi idareleri altında yaşayan insanlara koruma sağlıyorlardı, bazen onlara boyun eğdiriyorlardı, bazen de onları mağdur ediyor ve yollarına çıkan herkesi fethediyor veya öldürüyorlardı. Hepsi kötü değildi -Pota satıcısı Lord Shaxx aynı zamanda bir savaş ağasıydı ve halkını korumak için çalışıyordu- ama çoğu oldukça berbattı.

Hikâyeye gelince, savaş ağaları çoğunlukla Muhafızlardan önce gelen Işık Taşıyanların öncü grubu olan Demir Lordlar ile ilişkilendirilir. Demir Lordlar, özellikle insanlığı korumak için çalışan ve tiranlara karşı duran eski savaş ağalarıydı ve çeşitli vesilelerle çeşitli savaş ağalarına karşı savaşa girdiler. Dolayısıyla Warlord’s Ruin’in, aralarında etkileşim kurduğumuz son kişi olan Lord Selahaddin de dahil olmak üzere Demir Lordlarla büyük ölçüde ilgili bir hikaye anlatması mantıklı görünüyor. (Başka bir Demir Lordu olan Leydi Efrideet de teknik olarak hala ortalıkta, ancak onu Destiny 1’in 2016’daki Rise of Iron genişleme paketinden bu yana görmedik.)

Altyazı Sağlanmadı

Bilmediğimiz şey ise Warlord’s Ruin’in mevcut hikayeyle nasıl bağlantılı olduğu, ancak keşfedebileceği bazı yollar var. Lightfall genişleme bilgisi, Neomuna sakinlerinin Çöküş’ten sonraki dönemde Dünya’ya nasıl geri dönme cesaretinde bulunduklarından, çoğunlukla savaş ağalarının tehdidi nedeniyle o sırada kendilerini tanıtmamayı seçtiklerinden bahsetti. Geçmişteki bir savaş ağasının kalesi gibi görünen bir yeri ziyaret ederek Çöküş ve Neomuna’nın tuhaf Karanlık nesnesi Peçe hakkında daha fazla bilgi arıyor olabiliriz.

Ayrıca Savathun’un Çöküş’ten sonra Peçe ve Şahidi engellemek için hazırladığı planlarla ilgili eylemleriyle ilgili bilgi de arıyor olabiliriz. Bu planların ve eylemlerin ne olduğuna dair yalnızca ipuçları aldık ancak Savathun’un Cadı Sezonu’nda yeniden dirilişiyle buranın geçmişte olup bitenlere göz atılan bir yer olması mümkün.

Ayrıca, eğer bu zindanın Demir Lordlarla çok ilgisi varsa, Demir Lordların çoğunu sonunda yok eden nanomakine salgını SIVA’yı da ilgilendirebileceğine dair bazı spekülasyonlar var. SIVA’yı Rise of Iron harekatı sırasında öğrendik (ve onunla ilgilendik), ancak o zamandan beri kendisinden haber alınamadı. Bungie, SIVA’yı herhangi bir büyük kapasitede tekrar ziyaret etmek istiyormuş gibi görünmüyor, ancak onu bir zindana ayırmak, oyunun geri kalanının önemli bir parçası haline gelmeden bu konuya geri dönmenin bir yolu olabilir.

Savaş Lordunun Harabeleri ödülleri

Uyarı: Bu noktanın ötesinde zindan yağmalarına ilişkin spoiler!

Bungie, Warlord’s Ruin’den alabileceğiniz her şeyi henüz açıklamadı ve tüm veriler, zindan yayına girene kadar oyuna yayınlanmayacak. Ancak Destiny 2’deki transmogrifikasyon sistemindeki küçük bir hata sayesinde, zindanın zırhına oyunda mevcut olmadan önce bir göz atabiliyoruz.

Galeri

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1