Twitter’ın kendi sesli sohbet odası Spaces’ı hatırlıyor musunuz? Bu, Elon Musk’un sosyal medya platformunu X olarak yeniden markalaştırdıktan ve X’i “her şey uygulamasına” (sosyal medya, banka, pazar yeri) dönüştürme girişimlerinde çok sayıda güncelleme ve yeni özellik getirdikten sonra korumaya karar verdiği özelliklerden biri. ve teknoloji milyarderi başka ne karar verirse versin. Şimdi öyle görünüyor ki Spaces, kamera seçeneğinin sunulmasıyla yeni bir boyut kazanıyor. Aaron’un X hakkındaki bir ipucu, iOS’a yönelik en son X güncellemesinde, Spaces’a videoların yakında geleceğini ima eden bir kodu açıkladı. Bu özelliğin kesin çıkış tarihi belirsizliğini koruyor ancak ufukta görünmesi bekleniyor.

Spaces’a aşina olmayanlar için bu, X’te canlı sesli görüşmeler yapmanın bir yoludur. iOS ve Android için X’teki Space’e herkes katılabilir, dinleyebilir ve konuşabilir. Şu anda yalnızca web üzerindeki bir Alandan dinleyebilirsiniz.

Yaklaşan video güncellemesiyle Spaces, yalnızca ses odaklı olmaktan video eklemeye doğru evriliyor ve kendisini iş arkadaşlarınız, takipçileriniz ve hatta çevrimiçi toplantılar yapabileceğiniz Google Meet veya Zoom gibi video konferans araçlarının işlevlerine daha yakın konumlandırıyor. arkadaşlar (umalım onları canlı görebiliriz, ancak yine de 2020’nin gösterdiği gibi bu tür araçlar faydalı olabilir).

Bir Alana ev sahipliği yapmak için Ana Sayfa zaman akışınızda gönderi Bestecisine uzun basarak ve Alanlar simgesini seçerek veya alttaki Alanlar sekmesini seçerek bunu başlatabilirsiniz. Alanlar halka açıktır ve herkesin dinleyici olarak katılmasına olanak sağlar.

Toplantı sahibi ve 2 yardımcı toplantı sahibi dahil en fazla 13 kişi aynı anda konuşabilir. Planlama bir seçenektir ve toplantı sahipleri başkalarını konuşmaya davet edebilir veya izin istekleri gönderebilir. Bir Alan başlatmak, mikrofon erişimini etkinleştirmeyi içerir ve toplantı sahipleri, diğerlerinin de sohbete katılması için bağlantıyı bir gönderi aracılığıyla paylaşabilir.telefon-1