Honor’un yeni amiral gemisi Magic 6’nın gelecek yıla kadar raflara çıkması beklenmiyor ancak telefonla ilgili bilgiler şimdiden sızdırıldı. Magic 6’nın yonga seti, Qualcomm’un en yeni ve güçlü işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 hakkında daha önce haber vermiştik ancak amiral gemisine ilişkin yeni ayrıntılar Çin’de ortaya çıktı. Dijital Sohbet İstasyonu Magic 6 Pro’nun daha önce söylendiği gibi 200 megapiksel yerine etkileyici 160 megapiksel periskop yakınlaştırma kamerasına sahip olacağı iddia ediliyor.

Raporda ayrıca tüm Magic 6 modellerinin, gelişmiş görüntüleme yetenekleri sunan benzersiz LOFIC (yanal taşma entegrasyonu kapasitör tabanlı CMOS) teknolojisinden yararlanan Omnivision’un OV50K sensörüne sahip olacağı belirtiliyor. Söz konusu sensör 1/1,3 inç boyutunda olup, fotoğraf çekerken kalitede tutarlı bir artış vaat ediyor.

Kamera değişikliklerinin yanı sıra Magic 6 serisinin tamamı, önceki amiral gemisi serisine kıyasla büyük iyileştirmeler aldı.

Aynı kalabilecek şeylerden biri şarj hızıdır. Honor Magic 5’in 66W şarj hızlarının aksine Honor Magic 6’nın bir iyileştirme alabileceği ve müşterilere 80W’a kadar şarj desteği sunabileceği yönünde söylentiler olsa da Honor’un bu görüşe karşı çıktığı görülüyor.

Henüz duyurulmamış Honor Magic 6 yakın zamanda Çin 3C otoritesinde görüldü (aracılığıyla) MyFixGuide) ve liste, telefonun Honor Magic 5 serisiyle aynı olan 66W maksimum şarj hızına sahip olduğunu doğruluyor. Belki Pro modeli şarj hızında bir artış sunacaktır, ancak bu şu anda sadece bir tahmin.telefon-1