Bu korkunç bir klişe ve sadece bunu yazarak beş yıl yaşlanacakmışım gibi hissediyorum ama 90’ları özlüyorum. Bu, FPS’nin altın çağıydı. Kıyamet, Half-Life, Hexen, Heretic, Quake ve diğerlerinin hepsi karışık düşman sürüleri, ultra akıllı seviye tasarımı ve yeni bir türe öncülük etmek için son derece büyük silahlar. Bugünlerde Dusk ve The Last Exterminator gibi sevgiyle gözlemlenen boomer nişancı oyunları, grunge on yılının ruhunu yakalayan gerileme oyunları var. Diablo 4’ün cehennem atmosferi ve estetiğini (ve tabii ki Hexen ve Heretic’i) Doom’un koş-ve-silahla, kitle halinde ölüm tarzıyla birleştiren, nişancı tarihinin oynanabilecek en büyük dönemine yeni ve güzel bir saygı duruşu var. şimdi Steam’de.

Bu, Cehennem Çağı ve Doom’daki ceset sayısının yüksek olduğunu düşünüyorsanız hiçbir şey görmemişsiniz demektir. 90’ların klasiklerini taşıyan bir FPS oyunu (hatta The Age of Hell, GZDoom motoru kullanılarak oluşturulmuştur), yaşayanların topraklarını yeraltı dünyasının kalabalık kitlelerinden korumaya yeminli The Crusader’ı oynuyorsunuz. Bir şeyler kıpırdıyor. İblisler ve canavarlar cehennem gibi bir istilaya hazırlanıyor. Ancak John Carmack’in bir zamanlar söylediği gibi, en azından pek çok kelimeyle bilmeniz gereken hikayenin tamamı bu kadar. Burada önemli olan her savaşın büyüklüğüdür.

The Age of Hell’de, ölümsüzlerin gerçek ordularıyla savaşıyorsunuz; yüzlerce düşman aynı anda ekranı dolduruyor ve orijinal Doom’un çılgın, balistik salla-ve-öldür oyun tarzını doğal, muhteşem sonucuna itiyor.

Tamamı yarı rastgele rogue benzeri bir sistem kullanılarak yükseltilebilen devasa bir kutsal silah cephaneliğiniz ve yok edilecek farklı düşmanlardan oluşan bir zümreniz var. Altı farklı temalı bölüme yayılmış olan The Age of Hell’in tam sürümünün çıkış tarihini hâlâ bekliyoruz, ancak bir güncelleme sayesinde oyunu şu anda Steam’de ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. yeni demo.

Alternatif olarak nostaljinizi yaşayın ve en iyi eski oyunları edinin. Ayrıca gelecek en iyi oyunların PC’ye geleceği 2024 ve sonrasını da dört gözle bekleyebilirsiniz.

Bizi takip ettiğinizden emin olun Google Haberleri Daha fazla günlük PC oyun haberleri, kılavuzları ve incelemeleri için.oyun-2