Çıkarma nişancı oyunu Hyenas’ın iptal edilmesinin ardından Sega, Creative Assembly’nin odağını yeniden güçlü yönlerine, yani RTS (Gerçek Zamanlı Strateji) türündeki çevrimdışı oyunlara kaydırıyor.

Kendilerinde belirtildiği gibi 2. çeyrek mali sonuç brifingiSega’nın patronu Haruki Satomi, şirketin birkaç dahili değişiklik yaptığını, bunlardan birinin Total War ve Alien Isolation geliştiricileri Creative Assembly merkezli olduğunu açıkladı. Son zamanlarda ekip, çevrimiçi bir çıkarma atıcısı geliştirmekten sorumluydu. Bu, pek çok kişinin kafasını karıştıran garip bir karardı çünkü önceki çalışmaları çoğunlukla tek oyunculu türdeydi. Sonunda, beta şeklinde oynanabilir halka açık yapıların mevcut olmasıyla, geliştirmenin bir yolu olmasına rağmen iptal edildi.

Bu durum elbette bazı spekülasyonlara yol açtı ve birçok kişi Creative Assembly’nin geleceği konusunda endişeliydi. Neyse ki, Sega onlardan vazgeçmedi ve aslında en iyi yaptıkları işe geri dönmelerine izin veriyor ve bu da harika çevrimdışı oyunlar, özellikle de Total War serisiyle RTS oyunları yapıyor.

“Her stüdyonun kendine göre güçlü ve zayıf yönleri var ancak erken COVİD-19 döneminin olumlu rüzgarları, her oyunun güçlü performansıyla birleştiğinde, bu stüdyoların denemediği alanlarda bile bizi daha fazla hızlanma stratejisi benimsemeye yöneltti.” henüz daha fazla büyüme için. Ancak bazı stüdyolar iyi iş çıkardı, bazıları ise başaramadı; bu nedenle her stüdyonun gücüne yeniden odaklanmaya karar verdik.

Basitçe söylemek gerekirse, Creative Assembly RTS türündeki çevrimdışı oyunlarda iyiydi ancak FPS türünde çevrimiçi bir oyun olan HYENAS’ı geliştirme zorluğunu üstlendiler. Ancak oyunun kendisi iyi olmasına rağmen uzun süre gerçekten rekabetçi bir çevrimiçi oyun olarak çalıştırıp çalıştıramayacağımızı düşündüğümüzde kullanıcılarımızı tatmin edecek bir kaliteye ulaşacağını düşünmediğimiz için HYENAS’ın geliştirilmesini iptal etmeye karar verdik. zamanın.”

Stüdyo en çok 23 yılı aşkın süredir güçlü bir şekilde ilerleyen bir franchise olan Total War ile tanınsa da, stüdyonun Alien Isolation ile Alien IP’si için en iyi video oyunu uyarlamalarından birini çıkarmayı başardığını unutmayalım. Hayranlar (ben de dahil) 2014’ten bu yana bir devam filmi için yaygara koparırken, bunun Sega’nın tekrar ziyaret edebileceği bir şey olduğunu düşünüyorum.oyun-6