Bu marka geçen çeyrekte Çin'de en çok katlanabilir akıllı telefon sattı

Kapalı

Onur Büyüsü V2

Onur Omdia’nın son raporuna göre, Temmuz-Eylül döneminde Çin’deki katlanabilir akıllı telefon sevkiyatlarında lider olarak ortaya çıktı. Honor %28 pazar payı ile geride kaldı HuaweiÇin katlanabilir pazarında %26 payla ikinci sırada yer aldı.

Honor’un başarısının en önemli etkeni şuydu: Onur Büyüsü V2tek başına %25 pazar payı elde etti. Honor, üçüncü çeyrek döneminde toplam 1,7 milyon adet katlanabilir akıllı telefon sattı. Omdia’nın tahminlerine göre Magic V2, Temmuz ayı sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana Çin’de 800.000’den fazla ünite sattı.

Honor, 2Y23’te Magic V2, V Purse ve Magic Vs2 olmak üzere üç katlanabilir ürünü piyasaya sürdü ve bu ürünleri daha fazla kişi için uygun fiyatlı hale getirdi. Honor, katlanabilir akıllı telefonları ayrı bir ürün kategorisi olarak görüyor ve farklı fiyat noktalarında geniş bir ürün yelpazesi oluşturmayı hedefliyor. Şirket, bir ürün serisinde 1 milyon adet üretmeyi planlıyor.

Honor’un 2024’ün ilk çeyreğinde çevirmeli tarzdaki katlanabilir telefonu piyasaya süreceği söyleniyor. Bu çevirmeli tarzdaki katlanabilir akıllı telefonun uygun bir fiyat noktasında piyasaya sürüleceği söyleniyor, bu da Honor’un katlanabilir teknolojideki lider marka konumunu daha da güçlendirebilir. Çin’deki telefon segmenti.


Katlanabilir akıllı telefon pazarı Çin’de önemli ölçüde büyüyor

Omdia’nın akıllı telefon pazarı takip raporuna göre, Çin’deki katlanabilir akıllı telefon pazarı önemli bir büyüme yaşıyor. 3Ç23’te, katlanabilir akıllı telefon sevkiyatları 1,7 milyon adedi aştı; bu, yıllık bazda %77’lik dikkate değer bir artışı ve çeyreğe göre %46’lık önemli bir büyümeyi temsil ediyor.

Çin’deki katlanabilir telefon pazarında Huawei %54 ile en büyük pazar payına sahip olurken, onu %19 ile Samsung ve ikinci sırada yer alıyor. Oppo (%11). İlk 7’de geri kalan sıraları vivo (%10) aldı. Xiaomi (%5) ve Motorola (%1).

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9