Dün, yani 28 Kasım’da şaşırtıcı bir şekilde Ubisoft+’ta ortaya çıkan Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition resmi olarak duyuruldu. Ubisoft, aksiyon-macera oyunu remaster’ının gelecek yılın başlarında piyasaya sürülmesinin planlandığını da sözlerine ekledi.

İyinin ve Kötünün Ötesinde Twitter/X hesabı insanların aslında oyunun yanlışlıkla Ubisoft+’ta ortaya çıkan “erken geliştirme sürümünü” oynadığını kabul etti. Eurogamer Hatta bu yapının 30 dakika boyunca izlendiğini bildiriyor ve 20. Yıldönümü Sürümü için de kısa süreliğine bir Xbox Mağazası sayfasının göründüğünü ekliyor. Listede, oyunun “geliştirilmiş grafikler, kontroller ve ses ile birlikte yepyeni otomatik kaydetme ve çapraz kaydetme özellikleriyle 4K ve 60 fps” özellikleri içerdiği belirtildi.

Ubisoft, takvim 2024’e dönerken oyun hakkında daha fazla ayrıntı açıklamayı planlıyor. Daha önce Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition, Ağustos ayında ESRB derecelendirmesinin ortaya çıkmasının ardından sızdırılmıştı. Bu, remaster’ın PC, PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X|S ve Nintendo Switch’te yayınlanacağını belirtti. Ancak bu platformların hiçbiri henüz onaylanmadı.

Beyond Good & Evil Kasım 2003’te ilginç bir şekilde Prince of Persia: Sands of Time ile birlikte PS2’de çıktı. Jeff Gerstmann, GameSpot’un Beyond Good & Evil incelemesini kaleme aldı ve şunları söyledi: “Oyunun tekrarlayan doğası ve kısa uzunluğu genel etkisini azaltsa da Beyond Good & Evil, hikayesini iyi anlatan fantastik görünümlü bir oyun.”

Devam filmi ilk olarak 2008’de duyurulmuştu ve ardından E3 2017’de yeniden tasarlanmış bir ön bölüm ortaya çıkmıştı. Ne yazık ki Beyond Good & Evil 2’nin kreatif direktörü Emile Morel bu yılın başlarında öldü.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1