Morgan Wallen’in “Last Night” şarkısının 2023’te Apple Music’te en çok dinlenen şarkı olmasındaki etkinizi merak mı ediyorsunuz? Artık öğrenebilirsiniz!

Apple Music, 2019 yılında yıl boyunca en çok çalan şarkılarınızı derleyen Replay özelliğini tanıttı. Bunu Apple’ın Spotify Wrapped’a yanıtı olarak düşünün; esas olarak web tabanlı bir deneyim sunarken aynı zamanda Apple Music uygulamasında Replay çalma listenize erişmenize de olanak tanıyor.

2023 Replay kısa süre önce tanıtıldı ve Apple Music kullanıcılarına geçen yılki müzikal yolculuklarını keşfetme şansı verdi. Apple’ın kullanıcı dostu arayüzü, en çok seçtiklerinizin basit bir listesini ve 2023’te en çok çalınan şarkılarınızı, sanatçılarınızı ve çalma listelerinizi gösteren bir “Vurgulanan Makara” sunar.

Favorilerinizin yanı sıra, Apple Music’te müziğin keyfini çıkarırken geçirdiğiniz toplam dakika, dinlediğiniz sanatçıların çeşitliliği ve yıl boyunca çalınan şarkıların sayısı gibi önemli istatistikler de alacaksınız. Apple Music kullanıcıları, en sevdikleri sanatçıların ilk 100 dinleyicisi arasında yer alıp almadıklarını bile keşfedebiliyorlar.

Deneyime ek olarak, Apple Music Replay, 1000 şarkı dinlemek gibi belirli hedeflere ulaşıp ulaşmadığınızı size bildiren bir kilometre taşı izleyiciyi de sunuyor.

Bu yılki Tekrarınızı kontrol etmek için şu adresi ziyaret etmeniz yeterli: replay.music.apple.com ve Apple Kimliğinizle giriş yapın. Burada, yılın tüm dinleme istatistiklerini ortaya çıkaracaksınız. Spotify Wrapped’ın önümüzdeki birkaç gün içinde piyasaya sürülmesinin beklenmesiyle Apple, sosyal ağları dolduran Wrapped istatistiklerinin gölgesinde kalmadan önce hak ettiği ilgiyi almasını sağlamak için Replay’e bir avantaj sağladı.

Spotify Wrapped ilk çıkışından bu yana büyük beğeni topladı. Tek bir yılda, sosyal platformlarda Sarılmış hikayeler ve kartlar yaklaşık 60 milyona yakın paylaşım yapıldı. Kalıcı başarısının gizli sosu yaklaşımında yatıyor; bu sadece en iyi şarkıları veya sanatçıları özetlemekle ilgili değil. Spotify Wrapped ayrıca müzik ve ses tutkunlarının keşfedebileceği, sosyal medyada paylaşabileceği ve arkadaşlarıyla karşılaştırabileceği ilgi çekici ve paylaşılabilir öğeler sunuyor.telefon-1