Sony Interactive Entertainment (SIE), bir sonraki büyük oyun ortaklığını açıkladı ve bu, oldukça beklenmedik bir şirketle. Söz konusu oyun geliştiricisi ve yayıncısı, MMO serisi (Guild Wars ve Lineage) üzerindeki çalışmaları ile tanınan Koreli bir şirket olan NCSoft’tur.

Sony Etkileşimli Eğlence

Bir basın açıklamasına göreile iki şirket, “mobil dahil çeşitli küresel iş alanlarında işbirliği yapmalarına” olanak tanıyan bir ortaklığa girdi. Sony’ye “çeşitli küresel iş alanları” ifadesinin konsol oyunları için de geçerli olup olmadığını sorduk ancak şirketin bir temsilcisi şu anda bu konuda paylaşacak başka bir şeyinin olmadığını söyledi.

Sony için bu, bir dizi oyun ortaklığının sonuncusu. iSize’ın satın alınması dahil. Bu bir satın alma olmasa da Sony açısından bakıldığında NCSoft’un mobil deneyimi cazip görünüyor. Bu, Sony’nin artık Microsoft’un sahibi olduğu bir pazarda daha sıkı tutunmak istediği bir pazar Şeker Ezmesi geliştiriciKing. Son Interactive Entertainment’ın görevden ayrılan başkanı ve CEO’su Jim Ryan, bu ortaklığın “konsolun ötesine geçmeyi ve PlayStation’ın erişimini daha geniş bir kitleye genişletmeyi” amaçladığını söylüyor.

NCSoft’u temsilen Başkan ve CEO Taekjin Kim şunları söyledi: “SIE ile olan bu ortaklık, her iki şirketin temel yetkinliklerini, teknolojik yeteneklerini ve uzmanlığını kullanarak birlikte çeşitli sinerjiler oluşturma çabalarımızın başlangıcıdır. İzleyicilerimize türlerin ve bölgelerin ötesinde yeni ve keyifli bir deneyim sunacağız.”

Bu ortaklık yeni başladığı için şu anda üzerinde çalışılan PlayStation mobil oyunları hakkında herhangi bir ayrıntıya sahip değiliz. Ancak, NCSoft’un bu mobil oyunların geliştirilmesinde ve piyasaya sürülmesinde dikkate değer bir rol oynamasını bekliyoruz.
genel-19