AMD, önümüzdeki beş yıl içinde Hindistan’a 400 milyon dolar yatırım yapma planının bir parçası olarak, Technostar araştırma ve geliştirme kampüsü adı verilen en büyük Ar-Ge merkezini Bengaluru’da kurdu.

AMD, Hindistan’ın Bengaluru kentinde en büyük küresel tasarım merkezi olan Technostar araştırma ve geliştirme kampüsünün resmi açılışını yaptı.

Açılış törenine, Demiryolları, Telekomünikasyon, Elektronik ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Birlik Kabinesi Bakanı Ashwini Vaishnaw’ın yanı sıra AMD CTO’su Mark Papermaster ve diğer üst düzey AMD yöneticileri katıldı.

İlgili Makaleler

Savaş

Deepfakes ile Mücadele: MeitY, sosyal medya temsilcileri yapay zeka destekli sahte videolara karşı plan hazırlıyor

Savaş

Bilişim Bakanı Vaishnaw, Hindistan’ın cep telefonu üretiminin 44 milyar dolar, ihracatının ise 11 milyar dolar olduğunu söyledi

Technostar kampüsü, Semicon 2023’te duyurulduğu üzere AMD’nin Hindistan’da önümüzdeki beş yıl içinde yapacağı 400 milyon dolarlık yatırımın bir parçası.

500.000 metrekarelik bir alanı kaplayan kampüsün yaklaşık 3.000 mühendisi barındırması bekleniyor ve kişisel bilgisayarlar ve veri merkezleri için CPU’ların, GPU’ların, uyarlanabilir SoC’lerin ve FPGA’lerin geliştirilmesine odaklanacak.

Açılış, Hindistan’ın yarı iletken programıyla uyumlu olup, yarı iletken tasarım ve yetenek ekosistemine verilen desteği vurgulamaktadır.

Tesiste modern bir araştırma ve geliştirme laboratuvarı, ziyaretçiler için bir demo merkezi ve ortak çalışma alanları bulunmaktadır. AMD’nin küresel işgücünün yüzde 25’inin Hindistan’da bulunduğu yeni tasarım merkezinin, yarı iletken teknolojilerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynaması bekleniyor.

AMD’nin EVP’si ve CTO’su Mark Papermaster, şirketin mühendislikte mükemmeliyet ve yenilikçiliğe olan bağlılığını vurguladı ve yeni tasarım merkezinin AMD’nin portföyü genelinde teknoloji ve ürün geliştirmeye katkıda bulunarak yeni nesil yüksek performanslı, uyarlanabilir ve yapay zekayı destekleyeceğini belirtti. küresel olarak bilgi işlem çözümleri.

(Kurumlardan gelen girdilerle)genel-5