JerryRigEverything

JerryRigEverythng’den popüler YouTuber Zack Nelson, Casetify’ı kasa tasarımlarını kopyalamakla suçlayan dbrand ile bir dava açtı.

Nelson yakın zamanda bir video yayınladı Hong Kong merkezli Casetify’ın kendisinin ve dbrand’ın şaşırtıcı ayrıntılarla bir ürünün iç görüntüsünü içeren Teardown kasalarını kopyaladığını iddia ediyor.

Her bir vakanın yaratılması çok fazla zaman alıyor ve Nelson ve dbrand, eğlenmek için her birine birkaç Paskalya yumurtası eklemeyi seviyor.

Dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerden kahve makinelerine ve hava temizleyicilerine ve Amazon Echo gibi akıllı ev temel malzemelerine kadar her şeyden tasarruf edin.

Nelson’ı Casetify’ın dbrand kasalarını kopyaladığına inandıran şey bu Paskalya yumurtalarıydı; zira bunlardan bazıları Casetify’ın aynı cihazlar için yeni Inside Out kasalarında da görülüyor.

Örneğin dbrand’ın Samsung S23 Ultra için hazırladığı Teardown kılıfında “Cam camdır ve cam kırılır” ibaresi yer alıyor. Bu, Nelson’ın videolarında kullanmayı sevdiği bir ifade ve YouTuber’ın da belirttiği gibi, Samsung’un kendisi tarafından eklenmesi pek mümkün görünmüyor.

Ancak bu sözler Casetify’ın S23 Ultra için Inside Out kutusunda da yer aldı.

Nelson, Casetify’ın Inside Out serisinde de yer alan diğer Paskalya yumurtalarını veya dbrand’ın kasalarındaki benzersiz ayrıntıları vurgulamaya devam ediyor; buna inanılmaz derecede dbrand logosuna oldukça benzeyen bir şey de dahil.

Nelson, videosunda “Yırtılmış bir dış görünüm oluşturmak çok fazla çalışma gerektiriyor” diyor. “Bu yüzden, kendi CEO’larının itirafına göre değeri bir milyar dolara yakın olan dev bir şirketin aniden devreye girip 10.00 saatlik çalışmayı kopyalamış olabileceğinden neden biraz üzüldüğümüzü anlıyorsunuz sanırım.”

Nelson, kendisinin ve dbrand’ın kısa süre önce Casetify’a karşı şirketi telif hakkı ihlaliyle suçlayarak federal bir dava açtığını söyledi.

Eskiden Twitter olarak bilinen X’te yanıt vermek İddiaları vakalaştırın burası her zaman özgünlüğün kalesi olmuştur ve biz bundan gurur duyuyoruz. Şunları ekledi: “Şu anda bize karşı bir telif hakkı iddiasını araştırıyoruz. Söz konusu tasarımları derhal tüm platformlardan kaldırdık.”

Digital Trends, konuyla ilgili ek yorum almak için Casetify ile iletişime geçti ve geri bildirim aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.


genel-19