Toza ve suya dayanıklı taşınabilir bir SSD arayışındaysanız Crucial X9 Pro dikkatinize değer olabilir. 1 TB, 2 TB ve 4 TB kapasite seçenekleri ve Type-C aracılığıyla USB 3.2 Gen 2 hızlarıyla gelen bu sürücü ailesi, Siber Pazartesi indiriminde sırasıyla 60 ABD Doları, 88 ABD Doları ve 183 ABD Doları fiyatla satışa sunuldu.

Bunlar, 1.050 MB/s’ye varan okuma/yazma hızlarına ve 256 bit AES donanım şifrelemesinin yanı sıra toza ve suya dayanıklılık garantisine sahip, cep dostu 65 x 50 mm boyutlu cihazlardır. Kasa, kauçuk kaplı yumuşak dokunuşlu tabana sahip anodize alüminyumdur. Boyutu ve kapasitesi nedeniyle daha hafif ve daha hızlı bir yığın depolama sürücüsüne sahip olursunuz.

Crucial ayrıca 31 Aralık 2024’ten önce satın alınan ürünlerde Adobe Create Cloud ve Mylio Photos+’a bir aylık ücretsiz erişim olanağı da sunuyor.

Ayrıca Crucial X10 Pro da var…

Taşınabilir depolama alanınızdan daha fazla hız talep ediyorsanız, size 2.100 MB/s’ye varan okuma/yazma hızları sunan Crucial X10 Pro var. Bunlar, X9 Pro modellerinden biraz daha pahalıdır, ancak yine de 1 TB’ı 92 $’a, 2 TB’ı 130 $’a ve 4 TB’ı 210 $’a alarak iyi indirimler alıyorsunuz. Crucial, X10 Pro paketine USB Type-C’den Type-A’ya kablo ekleyerek birçok bilgisayar ve oyun konsoluyla Type-A uyumluluğuna olanak tanıyor. X10 Pro’yu inceledik ve meslektaşımız sürücü hakkında şunları söyledi:

Büyük dosyalarla çalışanlar ve USB 3.2 Gen 2 2×2 arayüzünün tüm avantajlarından yararlanabilenler için Crucial’ın X10 Pro’su, test ettiğimiz en hızlı USB sürücüsüdür. Bunu yazdığımızda, test ettiğimiz 2 TB model için 170 dolardan oldukça makul bir fiyat vardı. Bu, sağlam bir yazılım ve güzel, kompakt, metal kaplı bir kabuk ile birleştiğinde, tavsiye edilmeyi kolaylaştırır.

Matt Safford

Bu bir USB 3.2 Gen 2×2 arayüz cihazıdır ve bunu incelediğimiz sırada 2 TB’lık model 170 dolara satılıyordu. X9 Pro harika, şık ve küçük bir taşınabilir cihaz olmasına rağmen X10, özellikle büyük dosyaları aktarmanız gerektiğinde zaman tasarrufu sağlayabilecek USB 3.2 Gen 2×2’den yararlanır.

Gereksinimleriniz için ister X9 Pro’yu ister X10 Pro’yu seçin, Crucial, gönül rahatlığı için ürünlerini 5 yıllık bir garantiyle destekler.genel-21