Elbette, oyuncu akıllı telefonları arasında Snapdragon 8 Gen 3’ün bir ZTE temsilcisinin de eksik olmaması gerekiyor. Ve böylece Nubia dün RedMagic 9 Pro ve RedMagic 9 Pro+’ı Çin’de kamuoyuna tanıttı. Bugün şirket, RedMagic 9 Pro’nun küresel lansman tarihini duyuruyor – ardından Android 14’teki oyun makinesi de mağaza raflarımızı süsleyecek.

Nubia RedMagic 9 Pro Aralık ayında dünya çapında piyasaya sürülecek

Dün ZTE’nin yan kuruluşu Nubia, RedMagic 9 Pro ve 9 Pro+’ı kendi ülkesinde kamuoyuna tanıttı. Bu sezon, arka tarafta muhafazadan çıkıntı yapan göz alıcı bir kamera dizisi olmadan yapılan iki safkan oyun akıllı telefonu. Ancak RedMagic aynı zamanda telefon işlevlerine sahip oyun konsollarının tasarımını da ön tarafta oldukça gizli tutmuştur: ön kamerayı bulamazsınız.

Nubia RedMagic 9 Pro'nun küresel lansmanı için teaser

RedMagic 9 Pro yalnızca hızlı değil aynı zamanda şıktır. / © RedMagic

Üretici bugün, 18 Aralık Pazartesi günü (bu yıl) RedMagic 9 Pro’nun küresel versiyonunun Almanya saatiyle 13:00’te sunulacağını duyurdu. Neyse ki, Nubia’nın uluslararası modelde herhangi bir değişiklik yapmaması şartıyla, dünkü sunumdaki tüm teknik verileri zaten biliyoruz.

Tabii ki, mobil bilgi işlem gücü açısından şu anda referans noktası olan Snapdragon 8 Gen 3 de buraya kurulu. En azından Çin’de 8 veya 12 GB RAM (LPDDR5x) ve 256 veya 512 GB dahili program belleği (UFS 4.0) bulunmaktadır. Yalnızca Plus sürümü, 16 GB çalışma belleği ve 1 TB dahili program belleğiyle bir adım daha ileri gidiyor. BOE’nin düz OLED ekranı, 2.480 x 1.116 piksel çözünürlük ve maksimum 120 Hz yenileme hızıyla 6,8 inç diyagonal sunuyor.

Stereo ses ve omuz düğmeleri

6.500 mAh batarya, maksimum 80 W ile hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor. Burada da muhtemelen bu ülkede bulunmayan Plus versiyonu, maksimum 165 W ile çok daha hızlı şarj olabiliyor. Sağlam bir oyun akıllı telefonuna yakışacak şekilde DTS:X Ultra sertifikasına sahip dahili stereo hoparlörler, bir analog ses girişi, iki omuz düğmesi ve 960 Hz dokunmatik örnekleme hızı da bulunmaktadır.

Bu yıl Nubia, 229 g ağırlığındaki 163,98 × 76,35 × 8,9 mm RedMagic 9 Pro için çok özel bir optik muamele yarattı; bu, esas olarak ekranın altına gizlenmiş ön kamera (16 MP) ve dahili kamera nedeniyle ana kamera. Sol arka tarafa dikey olarak yerleştirilen bu ikili, kasadan dışarıya bakmıyor ve biri ultra geniş çekimler yapan (Samsung GN5 ve Samsung JN1) iki adet 50 MP kamerayı barındırıyor. Altındaki başka bir dairesel açıklığın arkasında, dakikada 22.000 devirle işlemciye tüm oyun durumlarında yeterli soğutma sağlayan, renkli aydınlatmalı bir donanım fanı bulunmaktadır.

Nubia RedMagic 9 Pro'nun küresel lansmanı için teaser

Nubia RedMagic 9 Pro’nun iki omuz düğmesi vardır. / © RedMagic

Bir yandan ana kameradan çekilen fotoğrafların nasıl görüneceğini ve Nubia’nın ne kadar fiyat talep edeceğini görmek heyecan verici olacak. RedMagic 9 Pro, Çin’de şu anda yalnızca 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanıyla 4.799 yuan karşılığında satışa sunuluyor; bu da yaklaşık 615 avroya denk geliyor. Ancak bunun genellikle Avrupa fiyatlarıyla çok az ortak yanı vardır.

RedMagic 9 Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Görsel olarak oldukça başarılı değil mi? Aşağıdaki yorumlara düşüncelerinizi bize yazmaktan çekinmeyin ve tartışalım.genel-27