Apple, iç mekanda önemli değişikliklere sahip iPhone 15 serisinin yanı sıra Apple Watch Ultra 2’yi de duyurdu. Giyilebilir cihaz, titanyum kasası ve düz camıyla orijinal modelle aynı görünüyor. Apple Watch Ultra’nın arka tarafında Apple Watch’un standart modellerine göre biraz farklı bir tasarım yer alıyor. Cihazın titanyum kaplamasıyla eşleşen gri seramik bir arka yüze sahiptir. Bir prototipe göre şirketin siyah seramik kaplamalı bir Apple Watch Ultra modeli üzerinde çalıştığı görülüyor.

Apple Watch Ultra prototipinde Series 9 ve daha eski modellere benzer şekilde siyah seramik bir arka kısım görülüyor

Apple Watch Ultra 2, iPhone 13’ün A15 Bionic çipini temel alan yükseltilmiş S9 çipine sahip yetkin bir cihazdır. Apple Watch Ultra prototipi, giyilebilir cihazın siyah seramik arka kısmını gösteren FCC dosyasında gösterildi. Ancak Apple Watch Ultra prototipinin son versiyondan farklı olan tek yanı arka tarafı değil. Şirketin son sürümü daha rafine hale getirmek için uyguladığı birkaç değişiklik daha var.

adlı bir kullanıcı @ParrotSWD X’te giyilebilir cihazın FCC görsellerinin bugün kullandığımızdan biraz farklı göründüğünü belirtti. Apple Watch Series 9 ve daha eski modellerde bir süredir siyah seramik arka kısım bulunuyordu ve görünen o ki şirket, ‘Ultra’nın farklı şekilde sınıflandırılmasını istiyordu.

Apple Watch Ultra prototipinde siyah seramik arka kısmın yanı sıra plastik kaplamalı Eylem Düğmesi de görülüyor. Apple Watch Ultra’nın son versiyonu, dayanıklılık açısından hoş bir eklenti olan metal kaplamaya sahiptir. Ayrıca şirket, Eylem Düğmesini de yeniden tasarladı. Prototipin Apple Watch Ultra’nın orijinal mi yoksa ikinci nesil modeli mi olduğu henüz bilinmiyor.

Apple, 2026 yılında Apple Watch Ultra’nın ekranını mikro LED panelle değiştirmek için çalışıyor. Şirket, önümüzdeki yıllarda Apple Watch Ultra ile birlikte piyasaya çıkacak olan şirket içi mikro LED ekranları üzerinde çalışıyor. Yeni ekran teknolojisi iPhone, iPad ve Mac’lere getirilecek. Apple’ın planlarını prototipten son sürüme nasıl değiştirdiğini görmek ilginç.

Apple, son lansman öncesinde test edilmek üzere ürün prototiplerini FCC’ye gönderir. Daha önce farklı renk seçenekleri ve tasarımlara sahip çok sayıda cihaz prototipi görmüştük, bu da şirketin bir süredir aynı yaklaşımla oynadığını gösteriyor. Apple Watch Ultra prototipindeki siyah seramik arka yüzeyi beğendiniz mi?

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecan

genel-17