Ikonei Island: An Earthlock Adventure, hatalı bir şekilde rahatlatıcı ve stressiz olarak tanımlanan bir tür olan yepyeni bir yaşam simülasyonudur. Çoğunlukla sevimli olsa da, sürekli kaynaklara duyulan ihtiyaç ve çiftliğinizi genişletmek için sayısız seçenek, hepsini görmek isteyen oyuncular için çoğu zaman bunaltıcıdır. Artık bu bana göre değil, bu oyunun işbirlikçi modda büyüleyici ve potansiyel olarak eğlenceli olduğunu söyleyebilirim, ancak bazı tuhaf tasarım kararları ve diğer sorunlar onun bu türde bir rakip olmasını engelliyor.

Muhtaç Dört Arkadaş

Ikonei Adası’nın başlangıcı pek de heyecan verici değil çünkü dört kişilik grubunuz adaya iniyor. Hava koşulları sert, gece renkleri donuk ve keşif, başa çıkmayı öğrenmeniz gereken sınırlarla ciddi şekilde sınırlı. Bu çok iyi bir ilk izlenim değil ama şükürler olsun ki, ilk kilometre taşına ulaştığınızda ve gün nihayet ağarırken işler bir süre sonra iyileşir.

Parlak güneşin altında ada çok daha sıcak ve ışıltılı görünüyor. Canlı gündüz renkleri ve ince grafikler, karakterinizin uzun çimenlerin üzerinde bıraktığı izler, güzel bir efektle göze çarpıyor. Kahramanlar sevimli ve görünüşleri yeterince çeşitli, evcil hayvanlar da sakinlerin çeşitliliğini artırıyor. Başarılarına rağmen biraz yorgun hissetmeye başlayan Spirittea ve Necesse gibi son sürümlerde mevcut olan retro stile güvenmek yerine, tam anlamıyla modern görsellere yönelen bir yaşam simülasyonu görmek canlandırıcı.

Ikonei Adası: Bir Earthlock Macera İncelemesi

Sevimli grafiklerin yanı sıra, siz adayı sayısız kaynak arayışı içinde keşfederken oynanış döngüsü gerçek bir sürpriz getirmiyor. İlerlemenizi tapınakların, hayvanların veya diğer özelliklerin ötesinde kilitleyen oldukça küçük alanlara bölünmüş Ikonei Adası, neyse ki etkinleştirilebilecek bazı hızlı seyahat noktalarıyla kapalı konumlardan önemli bir açık dünyaya gidiyor. Sorun şu ki, yeni yerler açtıkça, kaynaklar azaldıkça ve kampınızın deposuna sık sık sefer yapılması gerektiğinden, daha fazla talepkar hale geliyor, çünkü envanter yükseltmesine hemen erişilemiyor ve bu kötülüğe kesin bir çözüm değil.

Kolay başlayan şey göz korkutucu hale gelir, nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda size gerçekten talimat verilmeyen görevler alırsınız, size oyun ipuçları veren danışman kurbağalar bunu, şu veya bu mekaniğin kendi pahasına nasıl çalıştığını keşfettikten uzun bir süre sonra yapar. ve genel bir dengesizlik ve yanlış yönlendirme hissi var. Bazen yeni bir alanın kilidini açmanın veya neredeyse kazara yeni bir kaynak keşfetmenin yolunu bulursunuz ve ada açılıp kafanız bundan sonra ne yapacağınızı merak etmeye başlarken, bir hayal kırıklığı hissi başlar. İhtiyacım olan bu hayvan nerede? ? Ne tür yiyeceklerden hoşlanır? Bu yiyeceği ekmek için tohumları nasıl işleyebilirim? Bu yeni evin veya odanın kilidini açmak için sahip olmadığım kaynak nerede? Birkaç saatlik oyunla sindirilemeyecek kadar çok bilgi var ve bu benim kişisel rahatlama tanımım değil.

Hayvanlar Bizim Dostlarımızdır

Ikonei Adası: Bir Earthlock Macera İncelemesiIkonei Adası: Bir Earthlock Macera İncelemesi

Adayı keşfederken dost canlısı veya saldırgan olabilecek birçok hayvan bulacaksınız. Yavaş hareket etmek ve onları beslemek gibi doğru yaklaşımı kullanırsanız, çağrıldığınızda sizi takip edecek ömür boyu bir arkadaş edinirseniz bunlardan bazılarını evcilleştirebilirsiniz. Ancak ihtiyaçları var ve bu yetersiz bir ifade; onların mutluluk ölçeri, tereyağındaki sıcak bıçaktan daha hızlı batıyor. Daha da kötüsü, bazı nedenlerden dolayı tek oyunculu mod için duraklatma düğmesi bulunmuyor, bu nedenle kısa bir ara vermeye karar verirseniz, kesinlikle kin tutan yoldaşlara geri döneceksiniz.

Hayvanlar somurttuğunda, onların benzersiz yeteneklerini kullanamaz veya onlara sahip olamazsınız; bu genellikle yararlı ve bazen de ilerleme için hayati önem taşıyan bir şeydir. Örnek olarak Longhorn’u ele alalım; yolları açmak veya cevher madenlerinden ve diğer kaya yığınlarından kaynak toplamak için nesnelere çarpan yaban domuzu benzeri bir yaratık. Kötü bir ruh halinde olduğunda, bunu emretmenin bir yolu yoktur, bu nedenle oyun içi gün başına sevişmekten dinlemeye, yıkanmaya ve beslenmeye kadar çok sınırlı sayıda eyleme başvurmanız gerekir. Hayvanlar da görünüşlerini değiştirmenin yanı sıra seviye atlıyor ve daha verimli hale geliyorlar ve bunu yapmak sizin elinizde ancak süreç çoğu zaman hoşnutsuz oldukları için hantal.

Bir hayvana sahip olmak, onları kullanmanın en iyi yoludur; onların bize itaat edip etmemeleri gerektiğine karar vermelerini beklemek yerine, doğrudan istediğimiz eylemlere yönelmek. Hoş bir dokunuş ama buna güç veren yakınlık mekaniği olabildiğince düşmanca.

Ikonei Adası: Bir Earthlock Macera İncelemesiIkonei Adası: Bir Earthlock Macera İncelemesi

Yalnız oynamak kesinlikle üç arkadaşa kadar oynamak kadar eğlenceli değil ama yine de tüm ekip adada. Aralarında geçiş yapmak kolaydır ancak dört karakteri tek başınıza yönetmek oldukça zordur, özellikle de envanterlerinin paylaşılmadığı göz önüne alındığında. Bu, bir şey için başka bir karakter kullanmak istiyorsanız boş bir envanter alacağınız ve bir kez daha temel araçları oluşturmanız ve herhangi bir şey yapmak için temel kaynakları bulmanız gerektiği anlamına gelir. Hayal gücüne pek yer bırakmıyor; bir ana karakter seçin ve diğerlerini çiftliğinizin yakınında hareketsiz bırakın, bitkiler ve bunun gibi şeylerle ilgili diğer görevleri yapın.

Ekibiniz, kaynakları toplamak veya mikro yönetim olmadan çiftçilik görevleriyle ilgilenmek gibi temel görevleri yerine getirecek herhangi bir zeka belirtisi gösterseydi, bu çok daha iyi olabilirdi, ancak öyle değil; Üç karakterin boşta olduğu ve onları kontrol etmenizi beklediği bir solo modumuz var.

Dört oyunculu ortak bir macera olarak Ikonei Adası çok daha iyi performans gösteriyor ve bu konuda biraz cömert. Bir oyuncu oyunun sahibiyse, diğer üçü süresiz olarak katılıp oynayabilir, ek kopya satın almaya gerek yoktur.

Cenneti Hayal Ediyorlar

Ikonei Adası Bir Earthlock Macera İncelemesiIkonei Adası Bir Earthlock Macera İncelemesi

Toplama, üretme ve keşfetme döngüsü burada ama bir şekilde her yerde, solo mod sonradan akla gelen bir fikir gibi geliyor ve hayvan dostları etrafta dolaşmak bir keyif olmak yerine biraz sinir bozucu tarafta. Birkaç arkadaşla oynamak çok daha iyi görünüyor, ancak türün çoğu hayranı tek başına oynamaya başlayabilir ve keyif seviyesi aynı olmaktan çok uzaktır. Dahası, hiçbir şekilde ulaşamayacağınız kayaların üzerinde görünen kaynaklar da dahil olmak üzere, deneyime zarar veren birkaç hata var.

Ikonei Island: An Earthlock Adventure’ın kalbi doğru yerde ama uygulama tam olarak orada değil. Burası rahatlamak için yapılmış bir ada değil, bölgeleri keşfettikçe bazı hayal kırıklıklarının düzenli olarak ortaya çıktığı bir ada. Zararsız eğlence ile sinir bozucu keşif arasında gidip gelen bu oyun, bir göz atmayı hak ediyor ama çok daha destansı bir yolculuk olabilirdi.

Puan: 7,5/10

Artıları:

  • Çok büyüleyici görünüyor
  • Özellikle işbirlikçi modda biraz işe yarayan bir oyun döngüsü
  • Bir oyuncu oyunun sahibidir, üç oyuncu daha ücretsiz oynar

Eksileri:

  • Dünya keşfi açısından bazı yanlış yönlendirmeler
  • Hayvan dostları Grinch’ten daha huysuz
  • Solo modda yapay zeka yoldaşları yok
  • Ara sıra hatalar

Ikonei Adası: Yayıncı tarafından bir Earthlock Adventure inceleme kodu sağlandı. MP1st’in inceleme ve puanlama politikasını buradan okuyabilirsiniz.oyun-6