Moskova Otomobil Fabrikası Üretim Müdürü Oleg Maslyakov, bir dizi koşulun yerine getirilmesi halinde Moskovalıların daha ucuz hale gelebileceğini doğruladı.

“Maliyeti düşürmek mümkün ama elimizdeki tüm faktörleri aynı anda düşünmekte fayda var. Elbette ilk öncelik üretimin aktif yerelleşmesidir. Yerelleştirme halihazırda devam ediyor (tesis, gövdelerin kaynaklanması ve boyanması testlerine başladı) ve gelişmeye devam edecek, ancak etkinliğinin ana faktörlerinden biri hacimdir” dedi Oleg Maslyakov.

Tesisin, yerelleştirmeye ve aynı zamanda yeterlik ve temel üretim araçlarına sahip olan Rus tedarikçi ağının hızlı bir şekilde “yeniden canlandırılmasına” odaklanması gerektiğini de sözlerine ekledi: “Doğru hacimlerde, doğru şekilde yürütülen yerelleştirme, ürünlerin fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. ürünler.”


Satıcıda “Moskvich 6”. Fotoğraf: Petrovsky Şirketler Grubu

Yerlileşmenin yanı sıra lojistik maliyetlerin, üretim maliyetlerinin ve sabit maliyetlerin azalması da otomobil fiyatlarını düşürecek faktörler olarak belirtildi.

Moskvich’in satışların gelişmesi ve bayi ağının genişlemesine paralel olarak üretimi artırmayı planladığını da hatırlatalım. Gelecek yıl için hedef 50 bin araç. Bugün, markanın en büyüğü olan Rus aile crossover’ı “Moskvich 8″in 2024 yılında tanıtılacağı da biliniyor. Ayrıca tesis, diğer ülkelere de otomobil tedarik etmeyi planlıyor.genel-22