Google Mesajlar bu ay sürekli olarak yeni özellikler alıyor ve en son güncelleme, sohbetlerinize biraz daha şıklık katıyor. Bu yılın başlarında animasyonlu emojilerin eklenmesinin ardından, Google Mesajlar uygulaması artık animasyonlu emoji tepkilerini de deniyor.

Bu özellik şu anda Google Mesajlar beta sürümünde (message.android_20231121_01_RCOO.phone.openbeta_dynamic sürümü) gizlidir ve tarafından etkinleştirilmiştir. TheSpAndroid’den AssembleDebug bazı bayraklarda değişiklik yaparak, henüz herkese sunulmamış olmasına rağmen, özellik tamamlanır tamamlanmaz kullanıcılara gösterilmeye başlanabileceğini öne sürüyor. Bu tepkiler, şu anda Telegram’ın premium kullanıcıları için mevcut olanlara çok benziyor ve bu da, normalde statik olan etkileşimlere biraz daha canlılık ve yetenek katıyor.

Google’ın uygulamasında, bir mesaja belirli emojilerle tepki verdiğinizde, ekranda beliren ve tepki verdiğiniz mesajı vurgulayan renkli animasyonlar göreceksiniz (yüzen ünlem işaretleri, alevler, şişirilebilir tüplü adamlar, şemsiye vb.). Bu tepkiler şu anda seçilmiş birkaç emojiyle sınırlıdır, ancak Google’ın gelecekte listeyi genişleteceğini umuyoruz. Aşağıdaki videoda emoji kullanarak tepki verirken bu animasyonların nasıl çalıştığına dair bir örnek görebilirsiniz:

Kaynak – AssembleDebug/TheSpAndroid

Video Küçük Resmi

Animasyonlu emoji tepkilerinin eklenmesi, Google’ın bu ay Mesajlar’a sunduğu birkaç yeni özellikten yalnızca biri. Uygulama aynı zamanda sesli aramalar için gürültü engelleme, metin biçimlendirme seçenekleri ve yenilenen profil ve sohbet kullanıcı arayüzüne de kavuştu. Bu güncellemeler, Google’ın Zengin İletişim Hizmetlerini (RCS) mesajlaşma standardı haline getirme ve Apple’ı bile RCS sohbetine katılmaya teşvik etme yönündeki devam eden çabalarının bir parçasıdır.

Google, Mesajlar’a yeni özellikler eklemeye devam ettikçe uygulama giderek daha zengin özelliklere sahip ve kullanıcı dostu hale geliyor. Animasyonlu emoji reaksiyonlarının eklenmesi, konuşmalarınıza biraz daha eğlence ve kişilik katan hoş bir eklentidir.telefon-1