Son birkaç haftadır gerçekten muhteşem kurucularla çalışıyorum. Adamlardan biri bir ara üç yıldızlı generaldi. Bir diğeri ABD’de çünkü araştırması yapay zeka öğrenme eğrisinin çok ilerisinde olduğundan ABD Dışişleri Bakanlığı ona O-1 olağanüstü yetenek vizesi verdi. Bir başkasının kendi adına doktorası ve bir sürü patenti vardı.

Bir VC firmasında çalışıyorsanız bu kadar sıra dışı insanlarla tanışmak alışılmadık bir durum değil. Sürekli bir insan akışının sunum sunumları, prototipler ve özgeçmişlerle içeri girdiğini göreceksiniz. Risk sermayedarları, piyasaları alt üst etme, sektörleri yenileme ve önlerine çıkan her şeyi altüst etme potansiyeline sahip nadir mücevherler olan olağanüstü girişimleri keşfetme ve bunlara yatırım yapma konusunda sürekli bir arayış içerisindedir. Ve eğer istekli bir startup kurucusuysanız, böyle bir yatırımı çekmek ve rekabetçi startup ekosisteminde gelişmek için gerekenlere sahip olup olmadığınızı merak edebilirsiniz.

Ne yazık ki, şu anda bağış toplama yolunda gördüğüm şey, eğer kurucu pazarına mükemmel bir uyumunuz yoksa, bağış toplamanın daha da zorlaştığıdır. zor.

Tabii bu beni kendi girişimlerim hakkında düşünmeye sevk etti. Eğer kendimi bugün bağış toplama standartlarına göre haritalarsam, startuplarımdan hiçbirinin para toplama konusunda kıl payı bile şansı olmayacaktı.genel-24