Battlefield 2042 sonraki Güncelleme 6.2

DICE, Aralık ayının başlarında yayınlanması planlanan ve oyunun en büyük sorunlarından bazılarını ele alan bir dizi düzeltme içereceğini doğruladıkları bir sonraki Battlefield 2042 güncellemesi üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. İşte Battlefield 2042’nin bir sonraki güncellemesi 6.2 ile geleceğini bildiğimiz şeyler.

DICE’ın topluluk yöneticisi TotalFPS (Keven Johnson), Kasım ayındaki bir check-in gönderisinde, sezonun birkaç haftadır yayında olması nedeniyle oyunculara bir güncelleme sağladı. Özellikle turların sonundaki siyah ekranlar, isabet kayıtları ve diğer hatalar ve açıklardan yararlanmalar gibi devam eden sorunlar hakkında stüdyonun bir düzeltme üzerinde çalıştığını ve bunun Aralık ayı başında Battlefield 2042 güncellemesi 6.2 ile gelmesini beklememiz gerektiğini belirtiyoruz.

Battlefield 2042 Sonraki Güncelleme 6.2 Ayrıntıları:

Bunlar ekibin üzerinde çalıştığı yüksek öncelikli sorunlardır, ancak bir sonraki güncellemeyle gelecek tek düzeltmeler bunlar olmayacaktır.

  • Tur Sonu Sırasında Siyah Ekran – Bazılarınız şu anda Güncelleme 6.1 ile bu soruna yönelik yaptığımız değişikliklerden yararlanıyor ancak geri kalan raporlara yönelik bir çözüme yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda, Aralık ayının başındaki Güncelleme 6.2’nin bir parçası olarak, hala bu sorunu yaşayan sizler için olayların çoğunu çözmeyi amaçlayan bir çözüm üzerinde çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi, Güncelleme yayına girdikten sonra, mümkün olduğunda ek değişiklikler yapmak için durumu yakından izlemeye devam edeceğiz.

  • Kayıt Sorunlarına Hit – Bazen kaydedilmeyen hitlerle ilgili yorumlarınızı gördük. Çoğu haritada nadir görülen bir durum olsa da, bu durum özellikle Redacted’in savunma cihazlarının istiflendiği çatışma anlarının arttığı bazı alanlarında hissedildi. Sıkı durun! Ekip sorunun nedenini belirledi ve bir sonraki oyun güncellemesine bir düzeltme ekleyecek.

  • Redacted’da Sınır Dışı Savaş – Redacted’de sınır dışı çatışmaların yaşanabileceği alanları vurgulama konusunda sürekli yardımınız için teşekkür ederiz. Bu durum gelecek oyun güncellemesinde de ele alınacaktır.

  • Görünmez Donanım – Hayır, penguenler donanımınızı çalmadı! Bazılarınızın zaman zaman silahlar gibi görünmez donanım modellerini deneyimlediğinin farkındayız. Bunun, çevrenizdekilerin oynanışı üzerinde hiçbir etkisi olmayan, istemci tarafında bir sorun olduğunu doğrulayabiliriz; yine de modelleri görebilecekler. Bu oyun güncellemesinde bunun için de bir düzeltmemiz olacak.

  • Yapay Zeka Askerleriyle Eşleştirme – Daha önce BattlefieldComm’da belirttiğimiz gibi, bazen oyuncuların yapay zeka askerlerinin çok fazla yer kapladığı maçlarda eşleştirme yaptığının farkındayız. Yapay Zeka Askerleri, oyuncu sayısı ne olursa olsun maçların dolu kalmasını sağlamak için her zaman orada olacak, ancak zaman içinde bu deneyimi geliştirmeye devam edeceğiz.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki, önümüzdeki güncellemede ele alınan her şey bu olmayacak, bu nedenle yama notları yayınlandıktan sonra daha büyük bir düzeltme ve değişiklik listesi bekliyoruz. Umarız bu, 6. Sezonun çıkışından bu yana ortaya çıkan bir sorun olan siyah ekranın sonuncusu olur. Her ne kadar DICE bunu “nadir” bir olay olarak adlandırsa da, isabet tespitinin iyileştirilmiş olduğunu görmek bizi daha da heyecanlandırıyor. İsabet tespitinin bir süredir işe yaramadığı konusunda hemfikir olabiliriz.

Battlefield 2042 Güncellemesi 6.2 Aralık ayı başında geliyor.

Kaynak: EA Yanıtlarıoyun-6