Oyunun Şubat 2024 çıkış tarihi öncesinde Square Enix, Final Fantasy VII Rebirth için merakla beklenen devam oyununa giden tüm olayları açıklayan bir hikaye özeti videosu yayınladı.

Video az çok tamamen Final Fantasy VII Remake’teki olaylara odaklanıyor. Video, Red XIII tarafından anlatılıyor ve Remake’in oldukça basit bir özeti. Örneğin, Crisis Core veya Dirge of Cerberus gibi Final Fantasy VII Compilation oyunlarından, yeniden yapım üçlemesinin genel konusuyla şaşırtıcı derecede alakalı olduğu kanıtlanmış hiçbir anlatıyı getirmiyor. Yine de bir başlangıç ​​noktası olarak, önceden herhangi bir deneyiminiz olmadan Rebirth’e atlamanıza veya son oyunun kaldığı yerden hızlıca haberdar olmanıza yardımcı olacaktır. Video oyunun tam sürümünde yer alacak.

Şimdi oynuyor: FINAL FANTASY VII REBIRTH – Resmi “The Story So Far” Sinematik Fragmanı

Rebirth ekibi, orijinal oyunun Forgotten Capital bölümüne yol açtığını iddia ettikleri Rebirth’ün anlatımında gelecek potansiyel değişikliklerle ilgili bilgi verdi. Oyun ayrıca çok sayıda yan görev, mini oyun ve keşfedilecek gizli yerler de dahil olmak üzere 100 saatin üzerinde içeriğe sahip olacak. Bu etkinliklerden bazıları, Cocobo çiftliklerinin, piyano çalmanın ve Queen’s Blood adlı bir kart oyununun görüntülerinin yayınlandığı TGS’de gösterildi.

Final Fantasy VII Rebirth, 29 Şubat 2024’te PS5’e özel olarak çıkacak. Ayrıcalık süresi üç ay sürecek, ancak diğer sürümlerin yayınlanıp yayınlanmayacağı şu anda bilinmiyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1