Disney, hayranların dijital koleksiyon parçaları toplamasına yönelik bir uygulama başlatmak için Web3 oyun stüdyosu Dapper Labs ile iş birliği yaptı. ‘Disney Pinnacle’ uygulaması, Disney hayranlarının rozet koleksiyonlarını dijitalleştirmesine olanak sağlamayı amaçlıyor. Küçük ve taşınabilir Disney rozetleri çeşitli tasarımlara sahiptir ve popüler Disney karakterlerini, filmlerini ve tema parkındaki ilgi çekici yerleri temsil eder. Ancak girişim, değer açısından değişken doğasıyla ünlü dijital tokenlar olan ‘NFT’ teriminden uzak durmaya çalıştı.

AdAge, Disney Pinnacle’ın hayranlarının Disney eğlence parklarında popüler olmaya devam eden fiziksel pinlerin dijital versiyonları olan pinleri satın almalarına olanak tanıyacağını söyledi. rapor Salı günü.

Disney-Dapper ikilisi, ilgilenen kişilerin Disney Pinnacle mobil uygulamasına erken erişim için kaydolmaları için bir bekleme listesi programı açtı.

“Teknoloji geliştikçe onu daha fazla soyutlayabiliyoruz, böylece ‘NFT’ kelimesi ürünün hiçbir yerinde görünmüyor. Web3 platformlarının açık doğası, bu ürünleri WhatsApp veya her ne olursa olsun çıkartmalardan ayıran tam orijinalliğe, garantili ticarete ve tam sahipliğe ve tüm bu özelliklere sahip olmamızın nedenidir.” Roham Gharegozlou, CEO Dapper Labs’ın gelişme hakkında yorum yaptığı aktarıldı.

Bu dijital Disney pinleri, NFT’ler yerine ‘dijital koleksiyon parçaları’ olarak anılacak. İkilinin NFT etiketine mesafe koyma kararı büyük olasılıkla NFT’leri çevreleyen belirsizlik ve şüpheden uzak durma girişimi olabilir. Yakın zamanda dappGambl Rapor, çoğu NFT’nin, Web3 pazarının sallantılı olduğu bir ortamda değerlerini kaybettiğini iddia etti.

Bu arada, bu program aracılığıyla kullanıma sunulacak tüm dijital pinler Disney’in orijinal fikri mülkiyetine dayanacak ve Flow blockchain üzerinde basılacak. Koleksiyonculara, uygulama aracılığıyla rozet satın alıp başkalarıyla takas edebilecekleri bir platform verilecek. Kendilerini uygulama içinden erişilebilecek Dapper cüzdan ekosistemine kaydetmeleri gerekecek.

Disney bir süredir Web3’ün sularını test etmeye çalışıyor. Geçen yılın şubat ayında eğlence grubu, kârlı meta veri stratejileri belirlemek için yeni yöneticileri işe almıştı. Şirket aynı zamanda NFT’ler ve metaveri gibi yeni gelişen teknolojilerle ilgili hukuki çalışmalarla ilgilenecek şirket avukatlarını da işe almak istiyordu.genel-8